Přemýšlíte, že by jste chtěli pracovat z domova? Nebo si našli další příjem po práci? Přečtěte si na co si dát při hledání práce z domova pozor a kde o ní najít zajímavé informace.

Práci z domova můžeme rozdělit na dvě kategorie.

  • Práci na hlavní pracovní poměr
  • Drobné brigády a přivýdělky

V práci na HPP

Jste zaměstnáni například jako účetní a veškerou svoji agendu (nebo její většinu) vyřizujete z pohodlí svého domova. Se zaměstnavatelem máte pracovní smlouvu, v které je stanovena vaše mzda (většinou pevná částka za měsíc + případné bonusy) a další podmínky pracovního poměru. Nabídek na tento typ práce z domova nejsou příliš časté, ale občas se dají najít.

Náš tip: Této problematice se důkladně věnují portály:

Různé formy přivýdělků

Jsou v rozmezí několika stovek až tisíc Kč za měsíc. Těchto nabídek na práci z domova je výrazně více, velká část z nich je ale podvodná, kdy součástí nabídky práce z domova je i poplatek za vstup do společnosti co práci nabízí. Tyto poplatky jsou v řádu stokorun, někdy i tisícikorun a většina lidí co je odeslala nejen že nezíská možnost přivýdělku z domova, ale přijde také o svoje odeslané peníze.

I zde se ovšem najdou férové a solidní nabídky práce z domova, které umožňují například:

  • práci z domova na PC (např. psaní  článků, schvalování recenzí atd..)
  • různé ruční práce z domova (např. lepení obálek, šití atd..)
  • manuální práce z domova (např. kompletace hraček a jejich odesílání zákazníkům)

Náš tip: V žádném případě neposílejte peníze předem a předtím než na nabídku brigády nebo přivýdělku z domova budete reagovat, zkuste si zahledat na internetu reference na firmu, která tuto nabídku nabízí.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit