Přemýšlíte, že by jste chtěli pracovat z domova? Nebo si našli další příjem po práci? Ideálně aby šlo o "manuální práci z domu"? Nebo raději nějakou "administrativu z domova"? Přečtěte si na co si dát při hledání práce z domova pozor a kde o ní najít zajímavé informace.

Práci z domova můžeme rozdělit na dvě kategorie.

  • Práci na hlavní pracovní poměr
  • Drobné brigády a přivýdělky (DPP / DPČ)

 
 

V práci na HPP

Jste zaměstnáni například jako účetní a veškerou svoji agendu (nebo její většinu) vyřizujete z pohodlí svého domova. Se zaměstnavatelem máte pracovní smlouvu, v které je stanovena vaše mzda (většinou pevná částka za měsíc + případné bonusy) a další podmínky pracovního poměru. Nabídek na tento typ práce z domova nejsou příliš časté, ale občas se dají najít.

Různé formy přivýdělků z domova

Jsou v rozmezí několika stovek až tisíc Kč za měsíc. Ona taková brigáda z domova zní velmi zajímavě. Těchto nabídek na práci z domova je výrazně více, velká část z nich je ale podvodná, kdy součástí nabídky práce z domova je i poplatek za vstup do společnosti co práci nabízí. Tyto poplatky jsou v řádu stokorun, někdy i tisícikorun a většina lidí co je odeslala nejen že nezíská možnost přivýdělku z domova, ale přijde také o svoje odeslané peníze. 

I zde se ovšem najdou férové a solidní nabídky práce z domova, které umožňují například:

  • práci z domova na PC (např. psaní  článků, schvalování recenzí atd..)
  • různé ruční práce z domova (např. lepení obálek, šití atd..)
  • manuální práce z domova (např. kompletace hraček a jejich odesílání zákazníkům)

Náš tip: V žádném případě neposílejte peníze předem a předtím než na nabídku brigády nebo přivýdělku z domova budete reagovat, zkuste si zahledat na internetu reference na firmu, která tuto nabídku nabízí. Velmi často se dostanete k negativním referencím. A pokud žádné reference nejsou, je to rovněž podezřelé.

Jak poznat opravdovou manuální práce na doma?

Realita je taková, že opravdových nabídek tohoto typu je minimum, často nejsou vůbec žádné. Mnoho lidí se ptá jak najít práci z domova. Nejrozšířenější formou přivýdělku po internetu v současné době je psání článků či internetových recenzí pro různé webové magazíny. Mezi inzeráty se takové pozice inzerují pod slovy redaktor nebo copywriter. I tam se však můžete setkat s firmami solidními i podvodnými. Na začátku spolupráce rozhodně doporučuji výplatu za každý zaplacený článek, až se zaměstnavatelem vzájemně získáte důvěru, můžete k přejít k platbám např. jednou za měsíc. 

Takováto forma brigády z domova na pc je ověřená a funkční věc. Ale naopak si dejte velký pozor na různé klikání e-mailů, či pyramidový prodej, které se mezi odbobnými nabídkami práce často vyskytují. Často se v nabídce oběvuje i možnost lepení etiket z domova, ale často se jedná o podvod, kdy po brigádnicích chtějí zaplatit vstupní poplatek či jiné náklady. Pokud se vám na podobné nabídce přijde něco divného, raději se jí vyhněte.

A jaké jsou vaše zkušenosti z prací z pohodlí domova? Je nějaká firma kterou můžete doporučit? Či naopak chcete posdílet svoje špatné zkušenosti? Podělte se v diskuzi pod článkem.

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Komentáře  

+1 #14 Pracomat.cz 2022-05-04 19:37
Cituji Kateřina:
Dobrý den, mám zájem o práci z domova...


Dobrý den Kateřino,

opravdových nabídek na manuální práci z domova mnoho není. My v tuto chvíli žádnou v nabídce neevidujeme. Doporučuji nabídku průběžně kontrolovat a zásadně se vyhýbat těm z nabídek, které požadují platbu předem.
Citovat
+1 #13 Kateřina 2022-04-30 13:10
Dobrý den, mám zájem o práci z domova. Třeba navlékání korálků nebo něco podobného.Muzete mi prosím poradit nebo poslat odkaz. Nemohu nic pořádného dohledat. Děkuji
Citovat
+2 #12 Pracomat.cz 2020-06-28 19:25
Cituji Soňa Tanečková:
Hledám manuální práci z domova


Dobrý den Soňo,
opravdových nabídek na manuální práci z domova mnoho není. My v tuto chvíli žádnou v nabídce neevidujeme. Doporučuji nabídku průběžně kontrolovat a zásadně se vyhýbat těm z nabídek, které požadují platbu předem.
Citovat
+1 #11 Soňa Tanečková 2020-06-28 17:42
Hledám manuální práci z domova
Citovat
+1 #10 Pracomat.cz 2020-03-08 10:02
Cituji Jana:
Výroba předmětů pod jmény Ersitech, Selvintech,Tinotrex je podvod!

Najde se někdo kdo také naletěl firmě Ersitech, Selvintech, Tinotrex? Jedná se o nabídky domácích prací .....


Dobrý den Jano,

jménem našich čtenářů děkuji za poskytnutí informací. Jak uvádíme i v článku, kdykoliv chce zaměstnavatel "ať mu zaplatíte nějaké peníze" na začátku spolupráce (před vyplacením odměny za práci), tak se jedná o krajně podezřelou situaci a s velkou pravděpodobností se bude jednat o podvod.
Citovat
+2 #9 Jana 2020-03-07 16:57
Výroba předmětů pod jmény Ersitech, Selvintech,Tinotrex je podvod!

Najde se někdo kdo také naletěl firmě Ersitech, Selvintech, Tinotrex? Jedná se o nabídky domácích prací pro občany ČR a celé EU. Vy si objednáte první várku kde dostanete komponenty na výrobu v ceně cca 100-200 Kč (odlamovací nůž, lepidlo a pár potištěných papírů, které kdo má tiskárnu zvládne si natisknout doma sám),ale zaplatíte (jak oni uvádějí prvotní a jednorázovou navíc prý vratnou INVESTICI) 1760 Kč (1450 Kč + DPH 310 Kč) Pro zájemce ze Slovenska a ostatních států EU 78 EUR (investice 64 EUR + DPH 14 EUR). Obdržený návod na výrobu je velice strohý,takže nevíte jak to máte vlastně vyrobit. Po zhotovení, zaslání a kontrole by vám měli být vyplaceny peníze za odvedenou práci + vrácena počáteční investice. Jenže výrobky, vždy kontrolou neprojdou, takže firmě zůstávají peníze a vám jen špatně vyrobené výrobky, které vám paní Háteová alias Dana Hermanová zašle zpět. Dostane dopis v něm bude papír z výstupní kontroly kde se bude psát že jste výrobky udělala špatně žádný peníze vám nepřijdou a ona si nechá peníze který jste ji poslala, protože jste podepsala smlouvu kde se píše že když výrobky uděláte špatně oni si nechávají peníze. Nemají žádný telefonický kontakt. Nejedná se ani o firmu, ale pouze ve všech 3 (firmách) o jednu paní Janu Háteovou která vystupuje pod jménem Dana Hermanová. Paní je PODVODNICE (lidská hyena), takže velký pozor. Na paní by se měla podle mého názoru podat hromadná žaloba, protože jsem možná první kdo se odvážil to sem napsat, ale určitě ne jediná podvedená touto osobou.
Citovat
+1 #8 Pracomat.cz 2019-03-09 13:55
Cituji Aneta Podracka:
Dobrý den Neznáte někoho, kdo by mi mohl nabídnout práci na doma? Něco ve stylu plnění obálek a tak? Prosím
Aneta Podracká


Dobrý den Aneto,

v současné době žádnou takovou nabídku neevidujeme. Stále platí, že je mnoho opravdových nabídek v této oblasti není. Pozor si dejte hlavně na vykuky, kteří po vás chtějí nějakou zálohu předem. V takovém případě se jedná o vysoké riziko toho, že o peníze spíše přijdete.
Citovat
+1 #7 Aneta Podracka 2019-03-09 13:45
Dobrý den Neznáte někoho, kdo by mi mohl nabídnout práci na doma? Něco ve stylu plnění obálek a tak? Prosím
Aneta Podracká
Citovat
+1 #6 Pracomat.cz 2019-01-09 09:45
Cituji Hana:
Prosim o práci z domu ale co jsem našla na internetu tak chtějí poplatek předem kde bych našla solidní firmu?


Dobrý den Hano,

v této oblasti je výrazně větší poptávka než nabídka solidních firem. Bohužel se nedá poradit nic jiného, než vytrvale hledat a vyhnout se všem nabídkám, kde chtějí peníze předem.
Citovat
+1 #5 Hana 2019-01-08 19:58
Prosim o práci z domu ale co jsem našla na internetu tak chtějí poplatek předem kde bych našla solidní firmu?
Citovat
+1 #4 Pracomat.cz 2018-11-16 10:12
Cituji Denisa Holá:
Dobrý den, mám zájem práci z domova. Prosím jakoukoli manuální práci.


Dobrý den Deniso,

zkuste si vyfiltrovat nabídky na odkazu níže. Nicméně nabídka práce z domova nebývá příliš bohatá. Často se lze setkat s psaním textů, doplňování popisků na eshopy atd...
Citovat
+1 #3 Denisa Holá 2018-11-15 16:52
Dobrý den, mám zájem práci z domova. Prosím jakoukoli manuální práci.
Citovat
+1 #2 Pracomat.cz 2018-10-08 16:02
Cituji Nadezda:
Mam zajem o domaci praci siti


Dobrý den Naděždo,

zkuste volné inzeráty v této oblasti - www.pracomat.cz/hledam-praci/%C5%A1it%C3%AD . Nicméně, nevím zda budou nějaké nabídky pro práci z domova.
Citovat
+1 #1 Nadezda 2018-10-08 15:09
Mam zajem o domaci praci siti
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected].