Přemýšlíte, že by jste chtěli pracovat z domova? Nebo si našli další příjem po práci? Přečtěte si na co si dát při hledání práce z domova pozor a kde o ní najít zajímavé informace.

Práci z domova můžeme rozdělit na dvě kategorie.

  • Práci na hlavní pracovní poměr
  • Drobné brigády a přivýdělky

V práci na HPP

Jste zaměstnáni například jako účetní a veškerou svoji agendu (nebo její většinu) vyřizujete z pohodlí svého domova. Se zaměstnavatelem máte pracovní smlouvu, v které je stanovena vaše mzda (většinou pevná částka za měsíc + případné bonusy) a další podmínky pracovního poměru. Nabídek na tento typ práce z domova nejsou příliš časté, ale občas se dají najít.

Náš tip: Této problematice se důkladně věnují portály:

Různé formy přivýdělků

Jsou v rozmezí několika stovek až tisíc Kč za měsíc. Těchto nabídek na práci z domova je výrazně více, velká část z nich je ale podvodná, kdy součástí nabídky práce z domova je i poplatek za vstup do společnosti co práci nabízí. Tyto poplatky jsou v řádu stokorun, někdy i tisícikorun a většina lidí co je odeslala nejen že nezíská možnost přivýdělku z domova, ale přijde také o svoje odeslané peníze.

I zde se ovšem najdou férové a solidní nabídky práce z domova, které umožňují například:

  • práci z domova na PC (např. psaní  článků, schvalování recenzí atd..)
  • různé ruční práce z domova (např. lepení obálek, šití atd..)
  • manuální práce z domova (např. kompletace hraček a jejich odesílání zákazníkům)

Náš tip: V žádném případě neposílejte peníze předem a předtím než na nabídku brigády nebo přivýdělku z domova budete reagovat, zkuste si zahledat na internetu reference na firmu, která tuto nabídku nabízí.

Komentáře  

0 #2 Pracomat.cz 2018-10-08 16:02
Cituji Nadezda:
Mam zajem o domaci praci siti


Dobrý den Naděždo,

zkuste volné inzeráty v této oblasti - www.pracomat.cz/hledam-praci/%C5%A1it%C3%AD . Nicméně, nevím zda budou nějaké nabídky pro práci z domova.
Citovat
0 #1 Nadezda 2018-10-08 15:09
Mam zajem o domaci praci siti
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na ahoj@pracomat.cz.