§ 92

  • (1) Zaměstnavatel je povinen rozvrhnout pracovní dobu tak, aby zaměstnanec měl nepřetržitý odpočinek v týdnu v trvání alespoň 35 hodin. Nepřetržitý odpočinek v týdnu nesmí činit u mladistvého zaměstnance méně než 48 hodin.
  • (2) Jestliže to umožňuje provoz zaměstnavatele, stanoví se nepřetržitý odpočinek v týdnu všem zaměstnancům na stejný den a tak, aby do něho spadala neděle.
  • (3) V případech uvedených v § 90 odst. 2 a u technologických procesů, které nemohou být přerušeny, může zaměstnavatel rozvrhnout pracovní dobu zaměstnanců starších 18 let pouze tak, že doba nepřetržitého odpočinku v týdnu bude činit nejméně 24 hodin, s tím, že zaměstnancům bude poskytnut nepřetržitý odpočinek v týdnu tak, aby za období 2 týdnů činila délka tohoto odpočinku celkem alespoň 70 hodin.
  • (4) Jestliže to je dohodnuto, může být v zemědělství poskytnut nepřetržitý odpočinek tak, že bude tento odpočinek za období
    • a) 3 týdnů činit celkem alespoň 105 hodin,
    • b) 6 týdnů činit při sezónních pracích celkem alespoň 210 hodin.

Předchozí stránka

Další stránka

Komentáře  

0 #2 Pracomat.cz 2018-03-24 14:24
Cituji Stanislav Sedláček:
Pracuji PO-Pa od 6-14 hod Může nám zaměstnavatel nařidit pracovní soboty na dobu 2 měsíců ?


Dobrý den Stanislave,

zaměstnavatel vám může nařídit práci přesčas při závažných provozních důvodech maximálně 8 hodin týdně až do rozsahu 150 hodin za rok. Pokud dokáže odůvodnit, že ty soboty jsou na pokrytí závažných provozních důvodů tak může.
Citovat
0 #1 Stanislav Sedláček 2018-03-23 20:20
Pracuji PO-Pa od 6-14 hod Může nám zaměstnavatel nařidit pracovní soboty na dobu 2 měsíců ?
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na ahoj@pracomat.cz.