§ 86

 • (1) Konto pracovní doby je způsob rozvržení pracovní doby, který smí zavést jen kolektivní smlouva nebo vnitřní předpis u zaměstnavatele, u kterého nepůsobí odborová organizace.
 • (2) Konto pracovní doby nesmí být uplatněno u zaměstnavatelů uvedených v § 109 odst. 3.
 • (3) Jestliže je uplatněno konto pracovní doby, nemůže vyrovnávací období přesáhnout 26 týdnů po sobě jdoucích. Jen kolektivní smlouva však může vymezit toto období nejvýše na 52 týdnů po sobě jdoucích.
 • (4) Jen bude-li to sjednáno v kolektivní smlouvě, může být práce přesčas odpracovaná v kontu pracovní doby ve vyrovnávacím období sjednaném v kolektivní smlouvě, které nepřesáhne nejvýše 52 týdnů po sobě jdoucích, v rozsahu nejvýše 120 hodin započtena do pracovní doby jen v bezprostředně následujícím vyrovnávacím období.

§ 87

 • (1) Při uplatnění konta pracovní doby je zaměstnavatel povinen vést účet pracovní doby zaměstnance a účet mzdy zaměstnance.
 • (2) Na účtu pracovní doby zaměstnance se vykazuje
  • a) stanovená týdenní pracovní doba, popřípadě kratší pracovní doba,
  • b) rozvrh pracovní doby na jednotlivé pracovní dny včetně začátku a konce směny a
  • c) odpracovaná pracovní doba v jednotlivých pracovních dnech a za týden.
 • (3) Jestliže se při uplatnění konta pracovní doby použije kratší období, než je uvedeno v § 86 odst. 3, musí být posuzován rozdíl mezi stanovenou týdenní pracovní dobou, popřípadě kratší pracovní dobou a odpracovanou pracovní dobou po ukončení tohoto kratšího období.

Předchozí stránka

Další stránka

Komentáře  

0 #2 Pracomat.cz 2017-12-05 13:36
Dobrý den Romane,

rozumím tomu správně, že od dubna do konce října máte vyrovnávací období pro konto pracovní doby? V tom případě, by na jeho konci, tedy na konci října měl zaměstnavatel vyrovnat všechny nároky vůči vám.
Citovat
0 #1 roman 2017-12-04 15:55
dobry den ,jak dlouho muže zaměstnavatel mit ve fondu me hodiny když zacinam pracovat do fondu hodin v dubnu a končim v řijnu.mam nárok na konci kalendářního roku na proplaceni těchto hodin
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na ahoj@pracomat.cz.