§ 55 - Okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnavatelem

 1. Zaměstnavatel může výjimečně pracovní poměr okamžitě zrušit jen tehdy,
  1. byl-li zaměstnanec pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na dobu delší než 1 rok, nebo byl-li pravomocně odsouzen pro úmyslný trestný čin spáchaný při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním k nepodmíněnému trestu odnětí svobody na dobu nejméně 6 měsíců,
  2. porušil-li zaměstnanec povinnost vyplývající z právních předpisů vztahujících se k jím vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem.
 2. Zaměstnavatel nesmí okamžitě zrušit pracovní poměr s těhotnou zaměstnankyní, zaměstnankyní na mateřské dovolené, zaměstnancem na otcovské dovolené, zaměstnancem nebo zaměstnankyní, kteří čerpají rodičovskou dovolenou.

§ 56 - Okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnancem

 1. Zaměstnanec může pracovní poměr okamžitě zrušit jen, jestliže,
  1. podle lékařského posudku vydaného poskytovatelem pracovnělékařských služeb nebo rozhodnutí příslušného správního orgánu, který lékařský posudek přezkoumává, nemůže dále konat práci bez vážného ohrožení svého zdraví a zaměstnavatel mu neumožnil v době 15 dnů ode dne předložení tohoto posudku výkon jiné pro něho vhodné práce, nebo
  2. zaměstnavatel mu nevyplatil mzdu nebo plat nebo náhradu mzdy nebo platu anebo jakoukoli jejich část do 15 dnů po uplynutí období splatnosti (§ 141 odst. 1).
 2. Zaměstnanci, který okamžitě zrušil pracovní poměr, přísluší od zaměstnavatele náhrada mzdy nebo platu ve výši průměrného výdělku za dobu, která odpovídá délce výpovědní doby. Pro účely náhrady mzdy nebo platu se použije § 67 odst. 3.

§ 56a

 • zrušeno

Předchozí stránka

Další stránka

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Komentáře  

-1 #40 Pracomat.cz 2022-06-24 19:10
Cituji Lenka Rapantová:
Dobrý den.Dostala jsem od zaměstnavatele vytýkací dopis.Důvod výroba zmetků.Před 6 měsíci jsme vypomáhaly ...


Dobrý den Lenko,

těžko soudit takto z popisu. Nevím zda máte stanoveny nějaké normy na kvalitu či míru "zmetkovosti". Osobně mi 6 "zmetků" z několika tisíc vyrobených kusů jako důvod k vytýkacímu dopisu nepřijde, ale jak říkám neznám kontext. Mimochodem v jaké výši má být ona náhrada škody pro zaměstnvatele?
Citovat
0 #39 Lenka Rapantová 2022-06-24 17:24
Dobrý den.Dostala jsem od zaměstnavatele vytýkací dopis.Důvod výroba zmetků.Před 6 měsíci jsme vypomáhaly ve výrobě, kde se nyní vrátilo 6 kusů,zmetků.těchto kusů jsme vyrobili několik tisíc , vytýkací dopis dostali všichni ,kteří pracovali na této lince v den, kdy byly zmetkové kusy vyrobeny.Kusy prošly výstupní kontrolou a nedá se prokázat čí byly.Majitel firmy chce ,abych se na škodě finančně podílela stejně s ostatními, kteří ten den vyráběli.Je majitel v právu ?
Citovat
0 #38 Pracomat.cz 2021-12-14 13:34
Cituji Roman:
Dobrý den,chci se zeptat mohu dostat výpověď na paragraf 55 v práci jsem ...


Dobrý den Romane,

popisu úplně nerozumím. Znamená to, že máte neomluvenou absenci protože jste nebyl přítomen na pracovní směně? Ono ulevení si u umyvadla bylo během pracovní směny?
Citovat
0 #37 Roman 2021-12-12 18:34
Dobrý den,chci se zeptat mohu dostat výpověď na paragraf 55 v práci jsem nebyl ale měli jsme zábavu já byl jako host při zábavě se mi udělalo nevolno a bohužel jsem doběhl jen k umyvadlu u kuchyně a ulevil jsi šéf chce abych podepsal dohodu nebo mi dá paragraf můžu se bránit je to zkutečně důvod na hrubé porušení díky
Citovat
+1 #36 Pracomat.cz 2021-12-01 21:13
Cituji Petr:
Dobrý den, zaměstnavatel mi vyhrožuje, že mě vyhodí “na paragraf” a žádné odstupné ...


Dobrý den Petře,

aby vás zaměstnavatel mohl vyhodit pro "neplnění pracovních povinností", není to tak snadné jak by se mohlo zdát. Během posledních 12 měsíců musí zaměstnance písemně vyzvat k nápravě a dát mu přiměřenou dobu na nápravu. Přesné lhůty zde nejsou stanoveny a posuzují se individuálně. Pokud by vás zaměstnavatel skutečně vyhodil na základě smyšlených faktů, tak doporučuji obrátit se na inspektorát práce a toto protiprávní jednání nahlásit. Už samotný fakt, že víte o této možnosti a nelegálnosti navrhovaného jednání ze strany zaměstnavatele často vede ke "zklidnění" a snahu o ukončení pracovního poměru dohodou. Tedy i s odstupným.
Citovat
0 #35 Petr 2021-12-01 20:35
Dobrý den, zaměstnavatel mi vyhrožuje, že mě vyhodí “na paragraf” a žádné odstupné od něj nedostanu. Podle něj nepracují jak mám (často na mobilu při práci apod.) přitom s tím nesouhlasím. Žádný dopis na upozornění mi nebyl zaslán. Chci se zeptat jak mám postupovat, pokud k takové situaci dojde, že mě bude chtít vyhodit na základě jejich smyšlených faktů??
Citovat
0 #34 Pracomat.cz 2021-09-23 07:40
Cituji Petr:
Dobrý den,
může mi zaměstnavatel dát paragraf za stezovani podřízených na mou osobu i když ...


Dobrý den Petře,

zaměstnavatel může dát zaměstnanci výpověď (dle § 52 ZP) za: porušení zvlášť hrubým způsobem jiné povinnosti zaměstnance stanovené v § 301a, u vedoucích zaměstnanců ještě § 302. Tam mimojiné patří:

a) řídit a kontrolovat práci podřízených zaměstnanců a hodnotit jejich pracovní výkonnost a pracovní výsledky,
b) co nejlépe organizovat práci,
c) vytvářet příznivé pracovní podmínky a zajišťovat bezpečnost a ochranu zdraví při práci,
d) zabezpečovat odměňování zaměstnanců podle tohoto zákona,
e) vytvářet podmínky pro zvyšování odborné úrovně zaměstnanců,
f) zabezpečovat dodržování právních a vnitřních předpisů,
g) zabezpečovat přijetí opatření k ochraně majetku zaměstnavatele.

Porušení těchto povinností by muselo být opravdu velmi výrazné, aby bylo na místě ukončení pracovního poměru bez vytýkacího dopisu. To co popisujete jako tak hrubé porušení nevidím. Je to spíše důvod pro zaměstnavatel prověřit situaci z obou stran.
Citovat
0 #33 Petr 2021-09-21 18:44
Dobrý den,
může mi zaměstnavatel dát paragraf za stezovani podřízených na mou osobu i když nejsem hlavním důvodem k jejich odchodu ze zaměstnání?
Žádný vytýkaci dopis za tyto prohřešky jsem nikdy neobdržel .
Až teď přišlo vyhrožování z jejich strany.
Prosím o radu.
Děkuji Petr
Citovat
0 #32 Pracomat.cz 2021-07-29 17:59
Cituji Markéta:
Dobrý den chci jse zeptat pracuju v call centrum a už 5 měsícu mám home office a jsem těhotná 2 měsíce je mi každé ráno zle ale zaměstnavatel zjistil a chce mi home office zrušit a že mužu být na home office přes mateřskou klidně ale teď ne a ...


Dobrý den Markéto,

místo výkonu práce máte sjednáno v rámci pracovní smlouvy. Pokud je v něm uvedeno pracoviště zaměstnavatele musíte ho respektovat. V případě, že je pro vás cesta do zaměstnání kvůli zdravotnímu stavu nevhodná, doporučuji navštívit lékaře kde bude výsledkem pracovní neschopnost, případně možná alespoň doporučení pro zaměstnavatele pro práci z domova. Pokud od lékaře žádné omezení schopnosti pracovat nedostanete, budete muset dále pracovat z místa pracoviště.
Citovat
0 #31 Markéta 2021-07-29 10:07
Dobrý den chci jse zeptat pracuju v call centrum a už 5 měsícu mám home office a jsem těhotná 2 měsíce je mi každé ráno zle ale zaměstnavatel zjistil a chce mi home office zrušit a že mužu být na home office přes mateřskou klidně ale teď ne a mam chodit na pobočku jenže nejsem schopna tam dojíždět k vuli nevolnosti nevím jak mám dale postupovat prostě mi dělaji naschvál a mám strach že mě propustí když stále chci pokračovat s domova jelikož je to jedno kde budu volat pointa je stejná ale nezvládnu cestovat mám nárok se branit? Nebo mi můžou dát výpověď? Děkuji za každou zprávu Markét
Citovat
0 #30 Pracomat.cz 2020-10-14 20:23
Cituji Martin:
Dobrý den mám dotaz nastoupil jsem do firmy naslibovali hory ...


Dobrý den Martine,

jen pro upřesnění, že to chápu správně. V jednom zaměstnání (kde realita po zkušební době neodpovídala očekávání), jste ukončil pracovní poměr ještě před koncem výpovědní lhůty? V takovém případě má zaměstnavatel právo o náhradu škody, která mu díky porušení pracovní smlouvy mohla vzniknout. Například nesplnění povinnosti vůči odběratelům, které vyústilo ve finanční postih či ztrátu. Rozhodně si však nemůžou sami od sebe strhávat kolik chtějí. Buď se společně domluvíte na částce a pokud k dohodě nedojde, může vás zaměstnavatel žalovat. Výši částky poté určí soud. Osobně bych se zkusil se zaměstnavatelem rozumně domluvit a připomenout mu, že ani jednání z jeho strany nebylo úplně bez chybičky.
Citovat
0 #29 Martin 2020-10-14 18:17
Dobrý den mám dotaz nastoupil jsem do firmy naslibovali hory , ale po zkušebce byla realita někde jinde. Musel jsem práci ukončit z důvodu špatné finanční situace. Firma mě nechtěla pustit a já musel nastoupit abych se vyhrabal z finančních problémů. Počítal jsem že mi udělí paragraf 55. A s novým zaměstnavatelem jsem byl domluven o tom, že mě i přes to vezme. Teď mi dorazila výpověď a udělili mi paragraf 55 který mi nový zaměstnavatel smazal. Avšak mi z minulé výplaty přidělil srážku za Neomluvenou absenci ve výši 950 kč. Výpověď měla zpoždění odešel jsem 31.8.2020 ukončení smlouvy mi dali na 2.10.2020. Srážky dovolené s čím jsem počítal + paragraf 55, ale ještě mi dorazila výplatní páska za měsíc co jsem tam už nepracoval ve výši -2000 Když jsem firmě psal jak částku uhradit tak mi přišla odpověď že dlužná částka ještě není uzavřena a jakmile ji uzavřou budou mě kontaktovat. Zajímalo by mě zda na to mají právo nebo mě se mě chápu strhnout kůži. Děkuji
Citovat
+1 #28 Pracomat.cz 2020-09-16 07:36
Cituji Martin:
Dobrý den. Máme dotaz zda můžeme propustit zaměstnance, který není ...


Dobrý den Martine,

propuštění zaměstnance je vždy citlivá záležitost a platí to i v případě, že se zaměstnanec nechová zrovna správně a loajálně k zaměstnavateli. Pokud chcete dát zaměstnanci výpověď máte dvě možnosti. Dát mu ji (případně se domluvit na dohodě) a neřešit, zda je výpověď dle právního řádu zcela na místě. Zaměstnanec pravděpodobně uzná své pochybení a nebude se proti výpovědi nijak bránit. V případě že by se bránil (soudní cestou), je možné že výpověď může skončit jako neplatná. Druhá možnost je udělat vše podle pravidel a to je pochopitelně náročnější. Pro případnou okamžitou výpověď je totiž důležité, zda zaměstnanec v minulosti již nějaké prohřešky proti pracovní kázní měl a byl mu zaslán vytýkací dopis. Ten nemusí nutně mít podobu klasického dopisu, ale stačí běžný e-mail. Samotná neomluvená absence v délce jednoho dne není důvodem pro rozvázání pracovního poměru (ale pro krácení dovolené, či mzdy). Něco jiného je neomluvená absence v délce více dní. Nicméně pokud zaměstnanec měl porušení pracovní kázně, na které byl upozorněn, je možné k okamžitému ukončení pracovního poměru přistoupit. Pod pojmem hrubé porušení pracovní kázně (neexistuje přesný výčet a vždy záleží na konkrétní situaci) si můžete představit třeba následující situace:

dlouhodobé využívání pracovního času k mimopracovním aktivitám (zaměstnanec celé dny surfuje na internetu)
požití alkoholu či omamných látek v pracovní době
falšování docházky
neomluvené absence
krádež majetku zaměstnavatele
Citovat
0 #27 Martin 2020-09-15 21:20
Dobrý den. Máme dotaz zda můžeme propustit zaměstnance, který není již ve skusebni době a jeden den nám nenastoupil do zaměstnání a nedal nám vědět. Slibovala že prijde ale nedorazila. Jde o problémového zaměstnance. Jde o hrubé porušení nebo ne. A co je vlastně řečeno pod pojmem hrubé porušení pracovní kázně.

Děkuji Hubený Martin
Citovat
+2 #26 Pracomat.cz 2020-05-07 17:01
Cituji Miluše Klimešová:
Dobrý den,

chtěla bych se prosím zeptat jak to udělat, když zaměstnanec nastoupí do zaměstnání, odpracuje jeden den (8 hodin) a druhý den má již vypnutý telefon a nijak se neozývá...


Dobrý den Miluše,

v takovíém případě bych se okamžitého rozvázání pracovního poměru (po výtkách a snahách kontaktovat) nebál. I s přihlednutím k rozsudku Nejvyššího soudu ČR ze dne 21. 5. 2008, spis. zn. 21 Cdo 2542/2007 - nsoud.cz/.../..., kdy bylo soudem posdvěceno ukončení pracovního poměru s pracovníkem (s mnohem delší historií se zaměstnavatelem) za pět dní neomluvené absence.
Citovat
0 #25 Miluše Klimešová 2020-05-07 15:25
Dobrý den,

chtěla bych se prosím zeptat jak to udělat, když zaměstnanec nastoupí do zaměstnání, odpracuje jeden den (8 hodin) a druhý den má již vypnutý telefon a nijak se neozývá. Po tři dny jsme mu posílali doporučeně vytýkací dopisy. Čili má již tři vytýkací dopisy pro neomluvenou absenci. Můžeme s ním rozvázat pracovní poměr dle § 55 odst. 1 písmene b) ?
Sice je ve zkušební době, ale je v ochranné lhůtě, takže ho vyhodit dle § 66 nemůžu, že?
Děkuji předem za odpověď
S pozdravem a přáním hezkého dne
Miluše Klimešová
Citovat
0 #24 Pracomat.cz 2019-10-14 18:36
Cituji Miloslava Hladiková:
dobrý den chci se ...


Dobrý den Miloslavo,

strikně vzato se jedná o ukončení pracovního poměru ve zkušební době a nikoliv o výpověď. Nemusíte oznamovat žádný důvod a ani neběží výpovědní lhůta. Tu stejnou pravomoc má během zkušební doby zaměstnavatel.
Citovat
+1 #23 Miloslava Hladiková 2019-10-14 18:09
dobrý den chci se zeptat jak postupovat když chci ze zaměstnání odejít ve skušební době musí být dána výpověd
Citovat
+1 #22 Pavel 2019-06-16 16:05
Cituji Zdeňka Vašíčková:
Dobrý den,
Chci se zeptat. Chci odejít z práce, kde mám smlouvu na dobu neurčitou...


Dobrý den Zdeňko,

ano bude vás moct v takovém případě žalovat za ušlý zisk.
Citovat
+3 #21 Zdeňka Vašíčková 2019-06-16 12:15
Dobrý den,
Chci se zeptat. Chci odejít z práce, kde mám smlouvu na dobu neurčitou. Potřebuju ale odejít z práce dřív než v dvouměsíční lhůtě. Kdybych odešlaze dne na den, bude to pro mě mít nějaký postih? Slyšela jsem, že mě zaměstnavatel může žalovat jako náhradu za škodu při ušlém zisku.. je to pravda?
Citovat
0 #20 Pracomat.cz 2019-06-07 10:46
Cituji Michaela:
Děkuji Vám za radu, myslela jsem si to podle toho co jsem ....


Dobrý den Michaleo,

žádný oficiální formulář neexistuje, stačí použít kterýkoliv z těch vzorů dohod o ukončení pracovního poměru.
Citovat
0 #19 Michaela 2019-06-06 10:23
Děkuji Vám za radu, myslela jsem si to podle toho co jsem vyčetla na netu, nicméně jsem se spojila s manažerkou a ta mi kupodivu napsala, že mi dohodu NAJEDNOU podepíše,ale že musím mít nějaký formulář k ukončení pracovního poměru dohodou - na netu je snad tisíc vzorů a ani jeden formulář.
Nějak nevím o jaký formulář jde.
Citovat
+1 #18 Pracomat.cz 2019-06-06 09:53
Cituji Michaela:
Dobrý den,

potřebovala bych poradit.....


Dobrý den Michaelo,

chápu to tak, že chcete skončit v zaměstnání, protože nemáte kde bydlet v místě práce? Pokud je to tak, tak bohužel "to je váš problém a ne problém zaměstnavatele". Tedy buď se můžete domluvit na ukončení pracovního poměru dohodou, nebo vám zbyde klasická výpověď a s ní spojená výpovědní lhůta. Při výpovědi máte dvě možnosti. Buď si zajistit náhradní ubytování a výpovědní lhůtu odpracovat, nebo přestat chodit do práce. Pak riskujete zejména žalobu ze strany zaměstnavatele kvůli nedodržení smlouvy a ušlému zisku.
Citovat
0 #17 Michaela 2019-06-06 09:15
Dobrý den,

potřebovala bych poradit.
Jsem zaměstnaná na dobu neurčitou po zkušební době a přišla jsem o bydlení u přítele - byt je jeho a nemám na něj žádné právo.
Potřebuji dát okamžitou výpověď,ale na to zákoník asi nemyslí.
Je tam psáno, že ji mohu dát jen ze zdrav. důvodů nebo pokud mi nezaplatili mzdu.
Nepočítám s tím, že mi manažerka bude ochotná podepsat dohodu.
Jak postupovat v případě, že se nedohodneme a výpověď mi zamítne?

Děkuji a přeji hezký den
Citovat
0 #16 Pracomat.cz 2019-05-29 18:18
Cituji Pavel:
Dobrý den, chci se zeptat kvůli zdravotním problémům musím odejít z ...


Dobrý den Pavle,

můžete se domluvit na ukončení pracovního poměru dohodou, ale dejte si pozor, ať je její součástí i odstupné. Povinnost zaměstnavatele to není. Pokud pro vás zaměstnavatel nemá vhodnou práci, tak vám dává výpověď on a poté máte samozřejmě na odstupné automaticky nárok.
Citovat
0 #15 Pavel 2019-05-29 14:41
Dobrý den, chci se zeptat kvůli zdravotním problémům musím odejít z práce. Nastupoval jsem do práce s úrazem ruky ale teď se to všechno zhoršilo a dostal jsem zákaz pracovat jako dřevorubec. Nabídli mi jinou práci ale pro mě je nevhodná.Takže jediné co mi zbývá odejít.Jestli ukončit pracovní poměr dohodou? nebo jak vůbec? Tak jestli mám nárok na nějaké odstupné ?
Děkuji
Citovat
0 #14 Pracomat.cz 2019-05-12 08:05
Cituji Jan Oplištil:
Dobrý den, Zaměstnavatel mě už 4 měsíce nevyplatil mzdu, vím že můžu dát okamžitou výpověď a ...


Dobrý den Jane,

pokud to chápu správně, tak v současné době jste na nemocenské a dostáváte od státu nemocenské dávky. Ty budete dostávat i pokud dátě výpověď z důvodu neproplacení mzdy. Až vám pracovní neschopnost skončí, tak se můžete přihlásit na ÚP.
Citovat
0 #13 Jan Oplištil 2019-05-11 19:04
Dobrý den, Zaměstnavatel mě už 4 měsíce nevyplatil mzdu, vím že můžu dát okamžitou výpověď a přihlásit se na úřadu práce, kde mi bude vyplacena mzda za tři měsíce.
Jak mám postupovat když jsem na neschopence a ještě dva měsíce budu.
Děkuji Oplištil
Citovat
0 #12 Pracomat.cz 2019-04-14 12:35
Cituji Renata Zapletalová:
Dobrý den, mám dotaz: pracovní smlouvu mám do .....


Dobrý den Renato,

předpokládám, že míte v současném zaměstnání dvouměsíční výpovědní lhůtu. Výpověď z vaší strany proto nic neřeší. Můžete se tedy domluvit se současným zaměstnavatel na dřívějším ukončení pracovního poměru, ale nemá povinnost s tím souhlasit.Co se týče nároku na dovolenou, o tu na kterou máte nárok (odpracovala jsme čas pro její získání) ze zákona přijít nemůžete. Důvody nároku na odměny budete mít opět součástí pracovní smlouvy a záleží jak jsou stanoveny. Zde obecný postup nebo rada neexistuje.
Citovat
0 #11 Renata Zapletalová 2019-04-14 08:32
Dobrý den, mám dotaz: pracovní smlouvu mám do 30.6.2019.Nyní mám možnost jiné práce , ale nový zaměstnavatel chce abych nastoupila už od 1.5.2019. Jak mám postupovat a jak dlouho dopředu informovat původního zaměstnavatele, abych nepřišla o nevyčerpanou dovolenou následně i odměny. Děkuji za info.
Citovat
0 #10 Pracomat.cz 2019-02-13 15:28
Cituji Lucka:
Dobrý den, ve firmě máme zaměstnance, který se stal velmi nespolehlivým ...


Dobrý den Lucko,

§ 55 ZP říká, že k okamžité výpovědi lze přistoupit porušil-li zaměstnanec povinnost vyplývající z právních předpisů vztahujících se k jím vykonávané práci zvlášť hrubým způsobem.

Za zvlášť hrubé porušení povinnosti se považuje - odcizení či poškození majetku zaměstnavatele nebo jiných zaměstnanců, fyzické napadení zaměstnavatele nebo jiných zaměstnanců, opilost na pracovišti, dlouhodobější neomluvená absence a další jiné závažnější prohřešky.

Váš případ splňuje tyto požadavky (absence + alkohol v práci), můžete tedy poměr ukončit. Odstupné v tomto případě nenáleží.
Citovat
+1 #9 Lucka 2019-02-13 12:11
Dobrý den, ve firmě máme zaměstnance, který se stal velmi nespolehlivým - opije se v práci nebo nepřijde do práce (aniž by poslal třeba jen sms že nepřijde). Je možné, a pokud ano za jakých podmínek, dát tomuto zaměstnanci okamžitou výpověď? Náleží mu odstupné? Děkuji za odpověď.
Citovat
0 #8 Pracomat.cz 2019-01-29 10:21
Cituji Ivana:
Dobrý den,po rodičovské dovolené mám obdržet výpověď ...


Dobrý den Ivano,

smluvně jste vázána k práci u stávajícího zaměstnavatele, ale v praxi se to někdy řeší překážkami na straně zaměstnavatele. To znamená, že buď zůstanete doma a budete dostávat výplatu nebo půjdete do práce na zbytek té doby a budete dostávat peníze.
Citovat
0 #7 Ivana 2019-01-28 16:52
Dobrý den,po rodičovské dovolené mám obdržet výpověď z prac. poměru pro nadbytecnost.RP mi končí 16.8...Vypoved se dává k 1.dni následujícího měsíce, tedy od 1.zari.Chtela jsem se zeptat co od toho 17. 8 do konce měsíce mám dělat? Děkuji za odpoved
Citovat
0 #6 Pracomat.cz 2019-01-16 16:01
Cituji Jakub:
Dobrý den mam dotaz sem zemestnanec a chtěl bych jít pracovat na ...


Dobrý den Jakube.

ano v případě, že se zaměstnavatelem nedohodnete a podáte výpověď, tak musíte dodržet dvouměsíční výpovědní lhůtu.
Citovat
0 #5 Jakub 2019-01-16 14:34
Dobrý den mam dotaz sem zemestnanec a chtěl bych jít pracovat na živnostenský list má zaměstnavatel nárok na výpovědni lhůtu 2mesice
Citovat
0 #4 Pracomat.cz 2018-12-27 13:46
Cituji roman bily:
dotaz chtěl bych jse zeptat člověk kteri bere duchot a ktomu přispěvek na peči a je schizofrenikem smi přesto vect firmu a brat tak odstatu davky na peči a i duchod


Dobrý den Romane,

při invalidním důchodu je možní podnikat a stejně jako u klasického zaměstnání je třeba respektovat zdravotní omezení, jinak by mohlo dojít k odebrání důchodu.
Citovat
0 #3 roman bily 2018-12-26 16:50
dotaz chtěl bych jse zeptat člověk kteri bere duchot a ktomu přispěvek na peči a je schizofrenikem smi přesto vect firmu a brat tak odstatu davky na peči a i duchod
Citovat
0 #2 Pracomat.cz 2018-11-12 14:49
Cituji Katerina Kostelecka:
Dobry den, byl mi priznan invalidni duchod 1.stupne,mohu.pracovat,jako ucitelka na Zakladni skole na cely uvazek?dekuji


Dobrý den Kateřino,

to záleží na konkrétním zdravotním omezenín, které máte. Ideální řešení je konzultovat to s lékařem. Jen tak předejdete riziku odebrání invalidního důchodu.
Citovat
0 #1 Katerina Kostelecka 2018-11-12 13:22
Dobry den, byl mi priznan invalidni duchod 1.stupne,mohu.pracovat,jako ucitelka na Zakladni skole na cely uvazek?dekuji
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected]