§ 211

Zaměstnanci, který vykonává zaměstnání v pracovním poměru, vzniká za podmínek stanovených v této části právo na

  • a) dovolenou za kalendářní rok nebo na její poměrnou část,
  • b) dovolenou za odpracované dny,
  • c) dodatkovou dovolenou.

Předchozí stránka

Další stránka

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Komentáře  

0 #2 Pracomat.cz 2019-04-07 08:56
Cituji Janina:
Dobry den, zamestnavatel rozhodl o prekazkach v praci na strane zamestnavatele a od 5.3. nepracuji....


Dobrý den Janino,

dle §217 ZP platí že:

Určenou dobu čerpání dovolené je zaměstnavatel povinen písemně oznámit zaměstnanci alespoň 14 dnů předem, pokud se nedohodne se zaměstnancem na kratší době.

Takže pokud vám skutečně oznámil nařízenou dovolenou dříve než 14 dní před jejím vlastním čerpáním, tak to v pořádku není. Můžete se obrátit na státní inspektorát práce a toto nezákonné jednání náhlasit.
Citovat
+1 #1 Janina 2019-04-03 12:59
Dobry den, zamestnavatel rozhodl o prekazkach v praci na strane zamestnavatele a od 5.3. nepracuji. Dopisem do VR, ktery mi byl oznamen 21.3., zmenil sve rozhodnuti a narizuje mi cerpani 21 dni dovolene. Soucasne mi zaslal vypoved z PP dle par. 52c). Dopis jsem si vyzvedla osobne 1.4.2019. Nesouhlasim s narizenim cerpani dovolene, zejmena proto, ze vzdy mi zamestnavatel zduraznoval, ze ja musim zadat o jeji cerpani min. 14 dni predem. Co muzu ve veci udelat? Je tento postup spravny?
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na ahoj@pracomat.cz.