§ 172

Bylo-li sjednáno místo výkonu práce, popřípadě i pravidelné pracoviště mimo území České republiky, přísluší zaměstnanci za dny první cesty z České republiky do místa výkonu práce nebo pravidelného pracoviště a zpět cestovní náhrady jako při zahraniční pracovní cestě. Jestliže se zaměstnancem cestuje se souhlasem zaměstnavatele i člen rodiny, přísluší zaměstnanci i náhrada prokázaných jízdních, ubytovacích a nutných vedlejších výdajů, které vznikly tomuto členu rodiny.

Předchozí stránka

Další stránka

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Komentáře  

+1 #2 Pracomat.cz 2019-05-31 10:11
Cituji Katka:
Dobrý den,

mám tady specifický případ a nevím si rady. Zahraniční ...


Dobrý den Katko,

Pro účely cestovních náhrad je nutné rozlišovat místo výkonu práce a pravidelné pracoviště zaměstnance. Zatímco míst výkonu práce může být několik, tak pravidelné pracoviště je právě jedno. Předpokládám, že se jedná o ČR. V takovém případě, se pak při pracovní cestě do Itálie bude jednat o klasickou zahraniční pracovní cestu, tedy včetně stravného.
Citovat
+1 #1 Katka 2019-05-30 10:34
Dobrý den,

mám tady specifický případ a nevím si rady. Zahraniční zaměstnanec pracující pro českého zaměstnavatele na základě standardní pracovní smlouvy. Místo výkonu práce má v sídle zaměstnavatele a také v místě svého bydliště v zahraničí (Itálie). Tento zaměstnanec jede na pracovní cestu do Itálie (na dva dny) a vyjíždí z pracoviště 2 (svého bydliště). Nevím, jaké stravné tomuto zaměstnanci bude náležet.Mám to brát stejně, jako zahraniční cestu, takže zahraniční stravné? Můžete poradit?

Díky.
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected]