Někde se také můžete setkat s názvem příspěvek na dopravu nebo podpora ve formě příspěvku na dojíždění do zaměstnání. Tuto novou formu podpory zaměstnanosti si přiblížíme. Oficiální název je "příspěvek na podporu regionální mobility".

 
 

Pro koho je příspěvek na dojíždění do práce

Nárok na něj mají:

  1. Uchazeči v evidenci Úřadu práce delší dobu než 5 měsíců. Žádost je možné podat i pokud jste v evidenci na Úřadu práce kratší dobu a byli jste propuštěni v rámci hromadného propouštění, ti kteří musí pečovat o děti a ti kteří nemohou získat pracovní místo ve své obci kvůli zdravotnímu stavu nebo nedostatečné praxi.
  2. Uchazeč o zaměstnání, jemuž na základě rozboru situace na místním trhu práce zejména s přihlédnutím k dlouhodobým trendům v oblasti požadavků na volná pracovní místa, nebude možné s ohledem na jeho kvalifikaci, dosavadní praxi, věk, péči o dítě, zdravotní stav zprostředkovat zaměstnání v místě jeho bydliště.

Je určen uchazečům o zaměstnání, kteří nastupují do zaměstnání mimo obec, ve které mají trvalé bydliště. Podmínky pro příspěvek na dojíždění do zaměstnání jsou následující:

  1. Musí být uzavřena smlouva na dobu určitou na dobu delší než 6 měsíců (tj. alespoň 7 měsíců) nebo smlouva na dobu neurčitou.
  2. V pracovní smlouvě musí být také uvedena adresa místa výkonu práce, tedy adresa na kterou budete do zaměstnání dojíždět.
  3. Poslední podmínkou je, že u jste u stejného zaměstnavatele, ke kterému nastupujete, nesměli pracovat v posledních dvou letech.

 
 

Žádost o příspěvek na dojíždění do práce 

Podává se na Úřadu práce, tiskopis ke stažení je k dispozici zde. Poskytnou vám ho pracovníci Úřadu práce na jeho pobočkách. O příspěvek na dojíždění do práce je nutno žádat ještě před nástupem do zaměstnání. Náležitosti příspěvku na dojíždění, které musíte předložit při žádosti o něj jsou:

  • pracovní smlouva (v ní je datum nástupu do zaměstnání, délka trvání smlouvy a místo výkonu práce)
  • průkaz totožnosti

Výplata příspěvku na dojíždění do práce

Od 2.11.2016 o něj můžete požádat Úřad práce ČR, který ho také vyplácí. Nově platí pro všechny kraje v ČR.

Pokud bude vaše žádost o příspěvek na dojíždění schválena, musíte na Úřadu práce dokládat každý měsíc výplatní list, který vám má povinnost vystavit zaměstnavatel za každý odpracovaný měsíc. Vlastní výplata příspěvku proběhne vždy až po předložení tohoto dokumentu. Úřad práce má také právo zkontrolovat docházku a zkrátit výši příspěvku při neomluvené absenci na pracovišti.

 
 

Kolik je příspěvek na dojíždění do práce

Výše příspěvku na dopravu závisí na dojezdové vzdálenosti z místa trvalého bydliště do místa výkonu práce. Jak vidíte z tabulky níže, tak minimální vzdálenost pro nárok na příspěvek na dopravu je 10 km. Výjimkou je situace kde mezi místem trvalého bydliště a místem výkonu práce neexistuje spojení veřejnou dopravou. Při dopravě do zahraničí se příspěvek na dopravu do zaměstnání neposkytuje, výjímkou je Moravskoslezský kraj.

Dojezdová vzdálenost Výše příspěvku
do 10 km 1 000 Kč - v případě že neexistuje spojení veřejnou dopravou!
10 - do 25 km 1 500 Kč
25 - do 50 km 2 500 Kč
nad 50 km 3 500 Kč

U fyzické osoby, která osobně pečuje o dítě do 4 let věku, se jedná o 1,25násobek výše uvedených částek.

Jak dlouho se vyplácí příspěvek na dojíždění do práce

  • Maximální délka poskytování příspěvku na dopravu je 12 měsíců.
  • Na tento příspěvek není právní nárok. Žádost schvaluje odborná komise.
  • Příspěvek se poskytuje pouze bezhotovostně.
Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Komentáře  

+1 #100 Pracomat.cz 2019-04-30 10:50
Cituji Simona:
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jak se možné dosáhnout na příspěvek "dojíždění do práce" po max. dobu ...


Dobrý den Simono,

to je v posouzení ÚP, který zohleďnuje (nejspíš) mmj. množství žadatelů a prostředky, které má na tento příspěvek k dispozici.
Citovat
+1 #99 Simona 2019-04-29 17:00
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jak se možné dosáhnout na příspěvek "dojíždění do práce" po max. dobu neboli 12měsíců. Dnes jsem si žádost byla podat a bylo mi sděleno, že příspěvek nyní bude vyplácen pouze na 3měsíce.
Citovat
+1 #98 Pracomat.cz 2019-03-27 08:36
Cituji Aleš:
Dobrý den,
splnil jsem všechny požadavky pro udělení příspěvku na dojíždění, avšak žádost byla zamítnuta s odůvodněním:...


Dobrý den Aleši,

z materiálů ÚP co jsme měli možnost vidět, je v metodických pokynech "Příspěvkem může být podpořen ...". Tedy, že po splnění všech podmínek může rozhodnout, zda příspěvek poskytne či nikoliv. V praxi jsme se však s zamítnutím při splnění všech podmínek dosud nesetkali.
Citovat
+1 #97 Aleš 2019-03-26 22:54
Dobrý den,
splnil jsem všechny požadavky pro udělení příspěvku na dojíždění, avšak žádost byla zamítnuta s odůvodněním:
"Úřad práce ČR – kontaktní pracoviště Zlín žádost projednal a zamítl s přihlédnutím k aktuální situaci na trhu práce."

Rád bych věděl kdo má tedy nárok na tento příspěvek.

Děkuji za odpověď
Citovat
+1 #96 Pracomat.cz 2019-02-22 14:34
Cituji Alena:
Dobrý den mám smlouvu na dobu neurcitou s 3 mesicni zkusebni dobou od 18.2.2019 na UP ksem byla rok a mesic nikdo me o dopravnem neinformoval ....


Dobrý den Aleno,

o příspěvek bohužel není možné žádat zpětně.
Citovat
+2 #95 Alena 2019-02-21 17:37
Dobrý den mám smlouvu na dobu neurcitou s 3 mesicni zkusebni dobou od 18.2.2019 na UP ksem byla rok a mesic nikdo me o dopravnem neinformoval zitra to bude 5 dni co chodim do prace lze si o prispevek na jizdne jeste zazadat?dekuji za odpoved denne me to dela 25km spojeni neni.
Citovat
+1 #94 Pracomat.cz 2018-11-25 08:27
Cituji Hela:
Dobrý den. Na zacatku roku jsem nastoupila do zamestnani v byl mně schválen prispevek tedy od února...


Dobrý den Helo,

z vašeho popisu se zdá, že by nic nemělo opětovnému vyplacení příspěvku zabránit. Samozřejmě musí být splněny podmínky, že se nejedná o zaměstnavatele pro kterého jste pracovala v posledních dvou letech a že smlouva musí být podepsána na delší dobu než je sedm měsíců.
Citovat
+1 #93 Hela 2018-11-23 21:03
Dobrý den. Na zacatku roku jsem nastoupila do zamestnani v byl mně schválen prispevek tedy od února. Vypoved jsem dostala v březnu..Nyni to bude pul roku co jsem na UP a chtěla bych si zažádat znovu mohu zažádat a dostanu přispěvek ??? když jsem vyčerpala jen 1celou částku za únor a necelou půlku za březen mesic.
Dekuji za info
Citovat
+1 #92 Pracomat.cz 2018-10-30 15:04
Cituji Karolína:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat momentálně jsem vedena na úřadu práce v místě trvalého bydliště. Zdržuji se, ale jinde a to 70 km daleko...


Dobrý den Karolíno,

nevím jestli to chápu správně. Vy myslíte příspěvek na dojíždění na schůzky na ÚP? Tento příspěvek je určen pro uchazeče, kteří nastoupí do zaměstnání, nikoliv pro uchazeče o zaměstnání, kteří ho teprve hledají.
Citovat
+1 #91 Karolína 2018-10-30 14:50
Dobrý den, chtěla bych se zeptat momentálně jsem vedena na úřadu práce v místě trvalého bydliště. Zdržuji se, ale jinde a to 70 km daleko, kde si i hledám zaměstnání. Mám nárok na příspěvek v dojíždění a to i tehdy, když si úřední schůzky převedou do místa kde se zdržuji? Na místo trvalého bydliště jezdím pravidelně na víkendy, ale nemohu platit dalších 300 korun za dojíždění v týdnu na schůzky s úředníci na úřadu práce.Děkuji za odpověď
Citovat
+1 #90 Pracomat.cz 2018-08-28 17:17
Cituji Hana Novotna:
Dobry den, jsem vedena na uradu prace prace 10 mesicu, od 3.zari ...


Dobrý den Hano,

nejsnažší a nejjistejší postup je domluvit se zaměstnavatelem, ať vám připraví smlouvu předem. Platnost bude až od 3.9.2018 to nevadí.
Citovat
0 #89 Hana Novotna 2018-08-28 11:41
Dobry den, jsem vedena na uradu prace prace 10 mesicu, od 3.zari mam domluven nastup do zamestnani, dojizdet budu 30km. Pracovni smlouvu vsak dostanu az v den nastupu. Kdy mam pozadat o prispevek na dojizdeni, kdyz nemam jeste nic v ruce? Dekuji za odpoved.
Citovat
+1 #88 Jana 2018-08-18 12:40
Děkuji moc za odpověď,myslela jsem si to.
Citovat
+1 #87 Pracomat.cz 2018-08-17 23:34
Cituji Jana:
Dobrý den chci se zeptat,druhým měsícem pobiram ...


Dobrý den Jano,

když nastoupíte do nového zaměstnání, tak o dávku přijdete. Jednou z jejich podmínek je evidence Úřadu práce delší dobu než 5 měsíců, před nástupem do zaměstnání a tu nesplňujete. Protože již pracujete.
Citovat
+1 #86 Jana 2018-08-17 11:19
Dobrý den chci se zeptat,druhým měsícem pobiram příspěvek na jízdné do prace dělá mi to okolo2tisic..ted jsem dostala lepší nabídku práce ve stejném městě kam dojizdim za momentální práci..je možné přejít do jiné prace ve stejném městě a dostávat tyto příspěvky na jižně dal?!mám to vypočítané na12 měsíců..rada bych do te nove prace přešla ale nechci ztratit tyto příspěvky děkuji moc za odpověď
Citovat
+1 #85 Pracomat.cz 2018-08-06 09:46
Cituji Olga:
Dobrý den, jsem na ÚP skoro půlroku, nastupuji do práce 5 září 2018,....


Dobrý den Olgo,

stále je v platnosti, pokud splňujete podmínky, tak si určitě zažádejte.
Citovat
+1 #84 Olga 2018-08-03 16:15
Dobrý den, jsem na ÚP skoro půlroku, nastupuji do práce 5 září 2018, budu dojíždět denně 43 km. Je tento příspěvek dále poskytován, nebo je už zrušený? Děkuji za odpověď.
Citovat
0 #83 Pracomat.cz 2018-04-13 09:49
Cituji Pavlina:
Dobry den,chtela bych vedet.Jsem na urade prace 2 roky,Nasla jsem si praci na dohodu pracovni cinnost....


Dobrý den Pavlíno,

přiznávám, že si nejsem jistý. Když to vezmu striktně podle zákona, tak se do zaměstnání nastupujete z dpp a nikoliv z úřadu práce, takže by na příspěvek nárok být neměl. Spravedlivé mi to ale nepřijde. Doporučuji si pro potvrzení zavolat přímo na úřad a pokud nám jejich odpověď napíšete do komentáře, budeme vám i za ostatní čtenáře vděčni.
Citovat
+1 #82 Pavlina 2018-04-11 21:12
Dobry den,chtela bych vedet.Jsem na urade prace 2 roky,Nasla jsem si praci na dohodu pracovni cinnosti,byla jsem tam jen dva dny na vyzkouseni.Ted mam moznost nastoupi na pracovni smlouvu na rok v te stejne firme.Mam narok na prispevek na dopravu.Dekuji za odpoved
Citovat
+1 #81 Pracomat.cz 2018-03-21 15:34
Cituji Pavla:
Dobrý den, prosím o radu.
píše se tu, že musím být 5 měsíců v evidenci ÚP.
Znamená to, že bych tuto podmínku splnila první den pátého měsíce v evidenci nebo až první den šestého měsíce?

Děkuji


Dobrý den Pavlo,

poté co uplyne pět měsíců evidence, takže první den šestého měsíce.
Citovat
+1 #80 Pavla 2018-03-21 14:02
Dobrý den, prosím o radu.
píše se tu, že musím být 5 měsíců v evidenci ÚP.
Znamená to, že bych tuto podmínku splnila první den pátého měsíce v evidenci nebo až první den šestého měsíce?

Děkuji
Citovat
+1 #79 Pracomat.cz 2018-03-15 09:47
Cituji Helena:
Dobrý den .
Loni od dubna do října jsem čerpala dotaci na dopravu...


Dobrý den Heleno,

příspěvek se nevrací. Za dobu kdy jste v zaměstnání pracovala a dojížděla do něj, na příspěvek máte nárok
Citovat
+1 #78 Helena 2018-03-15 06:57
Dobrý den .
Loni od dubna do října jsem čerpala dotaci na dopravu.Nyní zvažuji odchod na jiné pracoviště.
Budu muset dotaci vracet nebo to čerpání není nijak podmíněné jak dlouho musím zůstat.Děkuji Janoušková
Citovat
+1 #77 Pracomat.cz 2018-02-12 07:36
Dobrý den Mirku,

o příspěvek bohužel není možné žádat zpětně, píše se o tom v dalších komentářích. Ten první bohužel vznikl po chybě jedné z úřednic, kdy přiznala dočasně nárok na dávku i po ukončení evidence. Upravím ho, ať uživatele neplete. Co se týče druhé otázky, tak to nevím. Očekával bych, že ano, ale svoje trvzení nemám čím podložit.
Citovat
+1 #76 Mirek 2018-02-11 11:55
Dobrý den.
Manželka byla v evidenci ÚP od 1. 8. 2017 do 31. 12. 2017.
Nikdo ji o možnosti čerpat tento příspěvek neinformoval.
Dne 1. 1. 2018 nastoupila do zaměstnání ve vzdálenosti 26 km.
I vy v příspěvku ze dne
"Pracomat.cz 2016-05-17 20:55
Dobrý den Petře,
o příspěvek můžete žádat, i když již nejste v evidenci…“
uvádíte, že je možné žádat i když už není v evidenci ÚP.
1. Myslíte, že je šance, že ji tento příspěvek ještě přiznají:
2. Mám pracovnice na ÚP za povinnost ji o tomto příspěvku informovat? Při ukončení evidence ji manželka samozřejmě sdělila, kam bude jezdit za prací.
Děkuji
Citovat
+1 #75 Pracomat.cz 2018-01-12 10:05
Dobrý den Petro,

nesplňujete hned první podmínku a to je evidence na Úřadu práce delší dobu než 5 měsíců. Proto na příspěvek nárok nemáte.
Citovat
+1 #74 Petra 2018-01-12 09:30
Dobrý den. Do zaměstnání dojíždím denně 16km, nemám řidičský průkaz a jsem závislá na hromadné dopravě. Do zaměstnání jsem nastoupila od října loňského roku, smlouvu mám na dobu neurčitou. Mám nárok na příspěvek, když jsem nikdy nebyla na úřadu práce a ze školy šla rovnou do zaměstnání a ze zaměstnání do dalšího zaměstnání? Děkuji P.B.
Citovat
+1 #73 Pracomat.cz 2017-11-16 20:37
Dobrý den Marceli,

pokud i s novou adresou budete splňovat podmínky pro získání příspěvku, tak ano.
Citovat
+2 #72 marcel 2017-11-15 20:26
dobry kdyz zmenim trvalou adresu v dobe kdy pobiram prispevek na dopravu mam stale narok pobirat davku dik.
Citovat
+1 #71 Pracomat.cz 2017-11-03 12:11
Dobrý den,

až následující měsíc.
Citovat
+1 #70 Horáková 2017-11-03 11:13
Dobrý den,chci se zeptat příspěvek se vyplatí předem než nastoupím do zaměstnání nenebo až následující měsíc?
Citovat
+1 #69 Pracomat.cz 2017-10-11 20:18
Dobrý den Jane,

nejlepší volbou mi přijde se zaměstnavatelem domluvit, ale pokud to není možné, tak je tu možnost obrátit se na Státní úřad inspekce práce (www.suip.cz/).
Citovat
+1 #68 Jan 2017-10-11 19:31
Dobrý den,já se zeptám na příspěvek z jiného soudku.Příspěvek na dopravu z ÚP pobíram již od února 2017 tzn že mi příští rok podpora skončí.Asi nejde prodloužit na delší dobu než 12 měsícu.Problém je v tom že zaměstnavatel na stránkách mpsv stále uvádi za celou dobu co jsem u něj zaměstnán příspěvek na dopravu,který ale nevyplací.Já i kolegové jsme ID a jak je známo zaměstnavatel na nás dostáva od státu příspěvek že zaměstnává osoby s ID.Lze nějak postihnout zaměstnavatele že uvádí zavádějící informace ohledně příspěvku na dopravu?Potíž je v tom že na toto téma s naámi odmíta komunikovat a snaží se to zamluvit blabla.Děkují
Citovat
+1 #67 Pracomat.cz 2017-10-09 22:21
Dobrý den Jarko,

výše příspěvku je pevně daná. Ve vašem případě 1 500. Nemůžete celkově dostat více než tuto částku. Pokud pracujete více než 20 dní, měla by být poměrná denní částka rovna 1 500 / počtu pracovních dní.
Citovat
+1 #66 Jarka 2017-10-09 16:11
Dobrý den. Bylo mi vypočítáno 1500 Kč na měsíc, ale strhávají za svátky nebo dovolenou 75Kč, tj.1/20 z 1500. Když mám odpracováno více než 20 dní asi bych měla zase dostat za každý den navíc 75Kč, ale neděje se tak. Je to správné?
Citovat
+1 #65 Pracomat.cz 2017-06-13 16:15
Dobrý den Heleno,

pokud je vaše hrubá mzda nižší než 27 000 Kč (což je průměrná mzda za období 1.-3. čtvrtletí) a splňujete všechny ostatní podmínky z úvodu článku, tak ano. Ale z vámi uváděného platu + bonusu (záleží na tom kdy a jak bude vyplacen), to spíše vypadá že nárok mít nebudete.
Citovat
+1 #64 helena 2017-06-13 06:27
Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat zda mám nárok na dopravu.
Do práce jezdím 120km denně.Plat je okolo 20000kč čistého a je zde ještě bonus ve výši 30000.Bonus je rozdělen do 3 měsíců.Je i v tomto případě nárok na dopravu.Všechny potřebné formuláře už jsem na úp.
Citovat
+1 #63 Pracomat.cz 2017-06-01 16:16
Dobrý den Lenko,

o příspěvek si zažádejte, spojení veřejnou dopravou se řeší pokud je vzdálenost do 10 km. To není váš případ.
Citovat
+1 #62 Pracomat.cz 2017-06-01 16:11
Dobrý den Ivano,

díky za upozornění, skutečně byl příspěve povolen od konce minulého roku pro všechny kraje v ČR. Jedinou možností co nás napadá je domluvit se zaměstnavatelem, aby vám dal datum nástupu až poté co si zažádáte o příspěvek a dosud vydělanou mzdu vám kompenzoval ve formě např. odměn. Nejedná se ale o zcela legální postup a těžko říct, zda k němu bude zaměstnavatel nakloněn.
Citovat
+1 #61 Ivana 2017-05-31 20:03
Dobrý den, na UP mi řekli že na příspěvek mám nárok. Ale našli se jiné problémy, abych peníze dostala musela bych požádat o peníze před nástupem do zaměstnání a nastoupit do zaměstnání až další den. Dá se to nějak řešit? Podepsala jsem smlouvu z nástupem do práce 22.5.
Děkuji
Citovat
+1 #60 Lenka 2017-05-31 12:01
Dobrý den, mohla bych nastoupit do práce ve vzdálenosti 17 km. Dostanu příspěvek pokud se jedná o částečný úvazek? V evidenci jsem rok a půl a dále co konkrétně znamená spojení veřejnou dopravou? Je to z obce do obce přes "okresní město". Určitě by se spojení našlo s přestupem. Děkuji
Citovat
+1 #59 Pracomat.cz 2017-05-29 22:05
Dobrý den Ivano,

ano od minulého roku je nárok pro příspěvek i občany z kraje Vysočina.
Citovat
+1 #58 Ivana 2017-05-28 10:32
Dobrý den, mám nárok na příspěvek, když budu dojíždět denně 33km (Třebíč- Jihlava), ale budu mít plat vyšší než je minimální mzda. Na UP jsem od září 2016 a do teď jsem měla jen samé brigády. Nastupuji do práce 1.června.
Děkuji
Citovat
+1 #57 Pracomat.cz 2017-05-15 19:11
Dobrý den Drahoslavo,

obávám se, že nesplňujete hned první podmínku a to "Evidence Úřadu práce delší dobu než 5 měsíců"
Citovat
+1 #56 Drahoslava 2017-05-10 21:47
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda mám nárok na příspěvek na dojíždění, když jsem byla na PU od 1.1.2015 - 14.12.2016, 15.12.2016 jsem nastoupila do práce a skončila 14.3.2017 z důvodu zrušení prodejny - nebylo to hromadné propouštění, ale byl to odchod kvůli zániku prodejny. Myslíte, že bych měla šanci dostat příspěvek při nástupu 1.6.2017 do nového zaměstnání. Děkuji Draha
Citovat
+2 #55 Nováková 2017-04-24 14:52
Uplně všechny chápu tu bezmoc a aroganci uřednic to je katastrofa!!!Jsem na Up 5měsícu za 4600kč a nemám už prej narok nanic!Žadný davky,hlavně že cikánum co nikdy nedělali daj všechno a ještě se vám smějí do držky!V 50letech začínám od nuli!Zaměstnavatel mě už nechtěl pro moje bolesti v zádech.Ale z jeho těžký práce!!!
Od vyučení makám zdraví zničený a na nic nárok.Hlavně že si musim šetřit ještě na duchod.Jestli se ho dožiju s vysokym tlakem!
Citovat
+1 #54 Pracomat.cz 2017-04-23 14:35
Dobrý den Jarko,

můžeme se zeptat odkud máte informaci, že jedna z podmínek je tzv. "nekolidující zaměstnání? Podle našich informací, které jsme pro jistotu ověřovali znova i na webu MPSV (zda nedošlo k nějaké aktualizaci) je jedinou podmínkou týkající se zaměstnavatele tato:

U stejného zaměstnavatele, ke kterému nastupujete, nesměli pracovat v posledních dvou letech.

Mrzí nás to, ale zdá se, že jste o příspěvek přišla díky chybě úředníka. A bohužel můžete těžko dokázat, že k tomu došlo. Bude to vaše slovo proti jeho.
Citovat
+1 #53 Jarka 2017-04-23 01:17
Dobrý den, obracím se na Vás s nadějí a prosbou o radu, zda je v mém případě ještě šance na kladné řešení, příp. vysvětlení, kterého "kompetentní" úředník ˇUP nebyl schopen. Jedná se o rozpor dvou bodú ze tří, kdy nemůže být příspěvkem na dojíždění do zaměst. podpořen dotyčný uchazeč. A sice body vzájemně si protiřečící, které jsou i v poslední aktualizaci a sice- že se jedná o nástup do zaměstnání k zaměstnavateli, kde uchazeč v uplynulých dvou letech před podáním žádosti pracoval a bod o stejném zaměstnavateli, kde uchazeč musí dodržet odstup 2měs. od vykonávání nekolidujícího zaměstnání. Jaký je v těchto bodech rozdíl??
Dotyčný mi to neuměl vysvětlit a vlastně mě uvedl v omyl, když v prosinci, kdy jsem si tyto podmínky ujasňovala a ověřovala tvrdil, že by neměl být problém na příspěvek dosáhnout, pakliže mezi brigádou, čili prací na "Dohodu" a pracovní smlouvou u téhož zaměstnavatele budou minim.dva měsíce.Toto jsem splnila a podotýkám, že i veškeré podmínky-smlouva na rok, dlouhodobá nezaměstnanost, i vše další. Vše jsem doložila dle instrukcí v patřičné lhůtě. Pravda,bylo to těsné, ale stále v evidenci ÚP. A konkrétně- v prosinci mi byla na deset dní nabídnuta brigáda zaměstnavatelem, kde jsem již předchozí rok odpracovala předvánoční brigádu při evidenci na Úp oněch 60h/měsíc,loni v prosinci jen 10 dní- 45 hod!! s tím, že si tak můžu zvýšit šanci na případný úvazek v budoucnu. V obchodě co vím to tak holt chodí, že k práci na smlouvu je přednostně osloven již zaučený brigádník.Ale abych se nepřipravila o pomoc v podobě příspěvku na dopravu, zvažovala jsem, a teprve na základě toho, co mi bylo sděleno na Úp jsem brigádu vzala. Nyní to vypadá, že jsem za ni "potrestána"- žádost mi byla zamítnuta "v plné výši"s tím, že nemůže být podpořen ten, kdo v uplynulých 24 měs.u stejného zaměstnavatele pracoval. Tedy shrnuto, velké zklamání a pocit až diskriminace. Ač podmínka nekolidujícího zaměst.byla spněna, tak kdybych brigádu odpracovala jinde, příspěvek dostanu? Jaký je v tom rozdíl? Je to nelogické, velice nefér a odporující zdravému rozumu!!! Za to, že nepracuju načerno,a brigádou si zvyšuju šance. Působí to na mě dojmem, že zmiňované tři body kdy nelze žádat, jsou nastaveny záměrně takto, aby ten, kdo splní vše ostatní, aby stejně nečerpal. Nebo je to snad jen na libovůli úředníků? Taková "pomoc- nepomoc". Na doplnění- práci jsem našla sama, získala díky oné brigádě, jinak bych nadále visela na Úp,jelikož nemálo prac.nabídek ztroskotalo na spojích, nemám auto. Ale dojíždím 15 km, práce je jen na zkrácený úvazek a co horšího- čerstvě jsem se dozvěděla, že na můj úvazek se bude vracet jiná, a na mě zbude- a to budu ještě ráda- úvazek poloviční!Toho se hrozím Nemusím říkat, že při něm částka za dopravu bude už citelně chybět, ostatně to už i u zkráceného. Nerada bych skončila zpět na Úp. Nyní jsem na daném místě téměř dva měsíce, zamítnutí žádosti mi přišlo 30.3. Prosím, poraďte, je šance, jak jej ještě získat, když jsem žádala ve lhůtě, ačkoli není tento příspěvek nárokový? Je nějaké řešení, příp.jak postupovat. Moc by mi takový příspěvek pomohl. A jaké máte vysvětlení oněch dvou zmíněných bodů, kdy nelze žádat?
Moc Vám děkuji za odpověď a omlouvám se za obšírnost.
Citovat
+1 #52 Pracomat.cz 2017-03-29 14:42
Dobrý den Ondřeji,

podmínky pro získání tohoto příspěvku jsou bohužel nastaveny tak, že jedna z nich vytyčuje povinnost být evidován na úřadu práce. Tuto podmínku jste bohužel kvůli svému vyloučení z evidence nesplnil.
Citovat
+1 #51 Ondřej 2017-03-28 14:04
Dobrý den,

pocházím z ústeckého kraje a od dubna budu dojíždět za prací do ´Prahy. Byl jsem evidován na úřadu práce pod dobu 5 měsíců, ale v polovině února jsem byl sankčně vyřazen za nedostavení se na schůzku. Práci jsem si celou dobu hledal sám a podařilo se mi. Mám za to, že jsem veškeré podmínky splnil a mám tedy nárok na příspěvek. Na úřadu mi bylo řečeno, že evidence na úp musí bezprostředně navazovat na nástup do nové práce (mám měsíc proluku, během které jsem ale nepracoval). Tuto podmínku nikde v zákoně nevidím. Může si takto úřad práce interné upravovat podmínky. Všechny zákonné podmínky splňuji. Děkuji Ondřej
Citovat
+1 #50 Pracomat.cz 2017-03-16 13:59
Dobrý den Petro,

s takovou situací nemáme žádné zkušenosti. Pokud je to pro úřady skutečně problém, doporučujeme se s nimi zkusit domluvit na sjednocení čísel popisných, aby jste na příspěvek nárok měla
Citovat
+1 #49 Petra 2017-03-16 11:13
Dobrý den, dnes jsem si byla podat žádost na příspěvek na dojíždění. Chtěla bych poradit - mám trvalé bydliště v obci na čísle popisném 137 a v databázi ještě doručovací adresu na čísle popisném 127. Bylo mi řečeno, že příspěvek mi zamítnou, že nemůžu mít 2 adresy. Prosím poradíte mi jak mám postupovat? Budu do práce dojíždět 30 km. Tu práci jsem přijala, protože jsem počítala s příspěvkem. Je nějaké řešení? Děkuji za odpověď
Citovat
+1 #48 Veronika 2017-03-12 15:25
Dobrý den,
na příspěvek není "nárok" nikdy. Já jsem o něj taky žádala, všechny podmínky jsem splnila a žádost mi byla zamítnuta s tím, že odůvodňovat mi zamítnutí nemusí, neboť se nejedná o nárokovou dávku. Prostě záleží jen na úředníkovi, zda příspěvek schválí nebo ne...
Citovat
+1 #47 Pracomat.cz 2017-03-12 13:44
Dobrý den Marie,

jak sme tu již několikrát odpovídali, o příspěvek bohužel není možné žádat zpětně. Sami si myslíme, že možnost zpětného nároku by mu prospěla, protože informovanost mezi lidmi o tomto příspěvku je docela nízká.
Citovat
+1 #46 Marie 2017-03-12 10:34
Dobrý den.

Dojíždím za prací 20 km. Nastoupila jsem 13.2. 2017. Nikdo mi neřekl, že bych si mohla podat žádost o příspěvek na dojíždění a to je tak vlastně se vším co se týká nějakého vyřizování na úřadech... Pokud se člověk nezeptá nebo si to nepřečte, býť i později, nedoví se. Mohu si tedy zažádat o tento příspěvek ? Mělo by se brát na to ohled, protože většina lidí je neinformováná o této možnosti. Děkuji.
Citovat
+1 #45 Pracomat.cz 2017-03-01 21:29
Dobrý den Terko,

vláda se rozhodla příspěvkem na dopravu motitovat uchazeče o práci z úřadu práce pouze v některých krajích. Středočeský mezi ně bohužel nepatří.
Citovat
0 #44 Terka 2017-03-01 17:58
Proč není příspěvěk na dopravu i pro Střední Čechy? Spadám do Středních Čech a do práce budu dojíždět 45 km do Prahy!! Není to Náhodou diskriminace? ?
Citovat
+1 #43 Pracomat.cz 2017-02-13 23:27
Dobrý den Petře,

děkujeme za zajímavý dotaz. V oficiálních dokumentech (např. portal.mpsv.cz/.../...) se o nutnosti plného úvazku nemluví. Proto si myslíme, že by jste měl mít šanci i s polovičním úvazkem.
Citovat
+1 #42 Petr 2017-02-10 22:10
Dobry den, můj dotaz je jestli můžu žádat o příspěvek když budu na poloviční úvazek na 20 hodin týdně protože mám částečný invalidní důchod. Dekuji
Citovat
+1 #41 Pracomat.cz 2017-02-10 08:43
Dobrý den Jaroslave,

tento příspěvek je určen uchazečům o zaměstnání, kteří nastupují do nového zaměstnání a musí mimojiné splňovat podmínku, že byli na úřadu práce déle než pět měsíců. Proto bohužel nebudete mít na tento příspěvek nárok.
Citovat
+1 #40 Jaroslav Loukota 2017-02-09 21:53
Dobrý den do práce dojíždím 50 km už 2 roky,můžu ted žádat o příspěvek na dopravu díky
Citovat
+1 #39 Pracomat.cz 2017-01-24 18:57
Dobrý den Andreo,

z popisu vaší situace se zdá, že nesplňujete hned první podmínku pro příspěvek na dojíždění a to je: evidence Úřadu práce delší dobu než 5 měsíců. Proto bohužel nebudete mít na tuto dávku nárok. Můžete si zkusit domluvit kompenzaci jízdného s budoucím zaměstnavatelem.
Citovat
+1 #38 Andrea M. 2017-01-24 16:04
Dobrý den. Byla jsem nucena podat výpověď z důvodu péče o nezletilé dítě. Byl mi nařízen 3 směnný provoz a to nemohu. Našla jsem si tedy práci mimo město s lepší mzdou a pouze na jednu směnu. Pobiram soc. dávky na bydlení. Když budu mít vyšší mzdu než jsem měla doposud, zkrátí se mi příspěvek na bydlení a ještě spoustu peněz projedu. Zatím mi běží 2 měsíční výpovědní lhůta. Na novém pracovišti mi drží místo. Potřebovala bych poradit jak bych mohla získat příspěvek na jízdné. Můžete mi prosím poradit? Moc děkuji. Andrea
Citovat
+1 #37 Pracomat.cz 2017-01-12 18:45
Dobrý den Mirko,

přejeme hodně štěstí při hledání zaměstnání a věříme, že ho společně s našimi stránkami najdete.
Citovat
+2 #36 Mirka Hoffmannová 2017-01-11 22:40
Dobrý den a děkuji za odpověď, myslela jsem si to. Že by byly pracovnice našeho úřadu nápomocné je utopie :), při prosbě o rekvalifikační kurs ( pro současnou práci) mi bylo řečeno: 3 měsíce tam pracujte, a pak si ho zaplaťte :)! Zamrzí to, když vidíte, jaký je v zemi stav, kdy jsou podporováni příživníci plnými hrstmi, a když pak potřebuje někdo se 40 docela těžce odpracovanými lety, na to není vůle..mladých.. úřednic.. Zdravím, M.H.
Citovat
+2 #35 Pracomat.cz 2017-01-11 19:53
Dobrý den Jaroslavo,

pokud jste splnila všechny podmínky a doložila potřebné dokumenty během listopadu, měla by jste mít nárok na jeho výplatu již za listopad (po doložení výplatního listu).
Citovat
+2 #34 Jaroslava Uhliarova 2017-01-11 19:40
Dobry den mám podanou žadost o příspěvek na doj iždění do práce k 3.11.2016 ,smlouvu od zamestnavatele mam od 4.11.2016. Z uradu mi zdelili dnes 11.1.2017 ze narok na davku mam ale zpetne pry se nevyplaci. tak ze mi bude vyplacena poprve az v unoru. zda se mi to dlouha doba kdyz mam zadost od listopadu.
Citovat
+2 #33 Pracomat.cz 2017-01-09 12:41
Dobrý den Draho,

úřednice vám nechtějí přiznat nárok na příspěvek právě kvůli čtyřem dnům, kdy jste pracovala na DPP? Čistě technicky skutečně nesplňujete podmínku evidence na UP delší než pět měsíců, protože mezi evidencí na UP a nástupem do zaměstnání bylo oněch pár dní na DPP. Zkuste se s pracovnicemi na UP dohodnout a vysvětlit jim svoji situaci. Věřím, že pochopí vaši obtížnou situaci a pokusí se vám vyhovět.
Citovat
+2 #32 Draha 2017-01-09 11:43
Ještě jsem chtěla dodat, že jsem si žádost o příspěvek na dojíždění žádala už asi v září, kdy jsem věděla, že mě paní majitelka vezme do zaměstnání a jakmile jsem měla pracovní smlouvu, tak jsem ji doložila. Děkuji.
Citovat
+3 #31 Draha 2017-01-09 11:37
Dobrý den, jsem to napsala celkem asi nesrozumitelně - jedná se o o příspěvek na dojíždění do práce. Byla jsem v září na konkurzu, kde si mě paní majitelka vybrala a já jsem čekala, kdy vyřídí všechny podklady, abych mohla nastoupit (je to místo org. přes pracovní úřad). Jelikož paní majitelka má rizikové těhotenství, tak se to stále prodlužovalo. Požádala mě, zda bych mohla se zaučit, než vyřídí potřebné doklady, tak jsem souhlasila, samozřejmě jsem to nechtěla dělat na černo, tak jsme uzavřeli dohodu o provedení práce, abych se mohla zaučit. Celkem za měsíc listopad a prosinec to byly 4 dny. Dne 15. prosince jsem nastoupila do práce na pracovní smlouvu. Teď mi na pracovním úřadě dělají problémy s přiznáním příspěvku na dojíždění. Byla to mimořádná situace, chtěla jsem paní majitelce vyhovět, abych nepřišla o místo a teď bych měla být za to postižená, že mi neschválí příspěvek na dojíždění. Co více můžu pro to udělat. Tím, že jsem poctivec, tak bych přišla o příspěvek? Děkuji.
Citovat
+2 #30 Pracomat.cz 2017-01-07 20:36
Dobrý den Mirko,

obáváme se bohužel, že zákonný nárok na proplacení příspěvku zde není. O příspěvek musíte žádat před nástupem do zaměstnání, je to jedna z podmínek jeho získání. Můžete zkusit promluvit s úřednicemi na UP, zda se nenajde nějaké řešení a i když to standardní cestou nebude možné, snad vám budou nápomocny.
Citovat
+2 #29 Mirka Hoffmannová 2017-01-07 16:41
Dobrý den, byla jsem nezaměstnaná 8,5 měsíců. Celou dobu jsem poctivě hledala zaměstnání, kde by mne vzali - firma se zbavila nás "zdravých " a nabrala poloviční inv. důchodce. Přišla jsem o místo v 59 letech, dva roky před důchodem. O ženu v tomto věku nikdo ani nezavadí. Nakonec jsem sehnala práci 25 km od místa bydliště, kam musím dojíždět autem, spojení dopravou nemám. Plat mám v hrubém 15500 Kč. Pardubický kraj měl tuto možnost od listopadu, mohla jsem si požádat, ale o této novince jsem nevěděla a "pilné úřednice" ÚP samozřejmě ani necekly. Což nesu úkorně, poněvadž o původní zaměstání mne někdo podivným způsobem připravil, a výhodu, kterou jsem mohla pro další rok mít ( projezdím měsíčně 2800,- Kč) úřednice zatlouky a neupozornily mne. Mám možnost se někam obrátit o revizi ? Od půlky listopadu řádně pracuji.Děkuji, M.H.
Citovat
+1 #28 Pracomat.cz 2016-12-23 22:51
Dobrý den Draho,

jakou dotaci máte na mysli? Úřad práce nabízí ve většině případů dotaci přímo zaměstnavateli. Další možností je forma dotace pro pracovní místo, které uchazeč o zaměstnání pro sebe zřídí za účelem zahájení samostatně výdělečné činnosti (SVČ). O příspěvek je nutné požádat příslušnou krajskou pobočku ÚP. V případě kladného vyřízení (schválení žádosti) je s uchazečem o zaměstnání uzavřena dohoda, na jejímž základě bude uchazeči poskytnut příspěvek. Příspěvek je určen na nákup vybavení souvisejícího se zřízením pracovního místa. Více informací na portálu MPSV portal.mpsv.cz/sz/zamest/dotace/apz
Citovat
+1 #27 Pracomat.cz 2016-12-23 19:00
Dobrý den Simono,

jak jsme odpovídali u příspěvku výše, tento příspěvek je určen pro uchazeče o zaměstnání na úřadu práce. Jelikož již čtyři roky pracujete, tento příspěvek pro vás bohužel určen není.
Citovat
+1 #26 Simona Smejkalová 2016-12-22 12:09
Dobrý den, dojíždím do zaměstnání a zpět denně 41 km.Jsem již 4 roky zaměstnaná na dobu neurčitou u stejného zaměstnavatele.Můžu si nárokovat příspěvek na jízdné přímo u zaměstnavatele nebo úřadu práce?
Děkuji
Citovat
+1 #25 Draha 2016-12-21 09:16
Dobrý den, nastoupila jsem do práce 15.12.2016 se smlouvou na dobu neurčitou - místo je na dotaci a paní majitelka, jelikož měla zdravotní potíže, mě požádala, abych, než si vyřídí všechny papíry k dodaci, dělala u ní brigádu - jedná se celkem za 2 měsíce 4 dny. Dotaci jsem měla přiznanou, ale jakmile jsem dnes přišla s pracovní smlouvou, tak mi paní řekla, že dotaci asi nedostanu. Můžu v tom něco udělat? Děkuji.
Citovat
+1 #24 Pracomat.cz 2016-12-17 17:56
Dobrý den Michale,

pokud již pracujete, pak nemáte na příspěvek na dojíždění nárok. Ten je určen pro uchazeče o zaměstnání na úřadu práce.
Citovat
+1 #23 Michal 2016-12-17 16:49
dobry den,

rad bych se zeptal zda bych mel narok na prispevek na dopravu i kdyz mam trvali pobyt dele nez 100km a bydlim v podnajmu coz dojizdim 20km. zamestavatel uz mi jednou prodlouzil smlouvu na rok dekuji moc s pozdravem Michal
Citovat
+1 #22 Pracomat.cz 2016-11-22 22:20
Dobrý den,

stoprocentně jistí si nejsme, ale ve výplatě příspěvku skrze poštovní poukázku by neměl být problém.
Citovat
+1 #21 Marta 2016-11-21 12:37
Dobrý den, je možné si nechat zasílat příspěvek složenkou, nebo je nutné si zakládat vlastní účet (výplata chodí na společný účet s přítelkyní, kde jsem jako disponent)? Dekuji
Citovat
+1 #20 Pracomat.cz 2016-11-16 19:35
Dobrý den Lado,

o příspěvek na dojíždění do práce je nutno žádat ještě před nástupem do zaměstnání. Jelikož již pracuje, tak na příspěvek nemá nárok. Podmínky pro nárok na příspěvek jsou uvedeny v úvodu článku a váš syn nesplňuje ani podmínku evidence na úřadu práce delší než pět měsíců.
Citovat
+1 #19 Lada 2016-11-16 10:37
Dobrý den, mám dotaz, zda můj syn má nárok na příspěvek na dojíždění. Ukončil střední školu s maturitou a po prázdninách se zaevidoval na úřadu práce. Je mu 19let a nemá žádný dosavadní příjem. OD 1.11.2016 NAnastoupil do práce na letišti v PRAZE.JEHO HRUBÁ MZDA JE 15000,- + POHYBLIVÁ SLOŽKA 3000,- bYDLÍ V lITVÍNOVĚ A DO PRÁCE TO MÁ 100 KM. DĚKUJI
Citovat
+1 #18 Pracomat.cz 2016-11-09 15:20
Dobrý den Hanko,

požadavek na dobu evidence na UP je uveden v úvodu článku a je aktuálně alespoň 5 měsíců. O příspěvek je nutné požádat ještě před nástupem do zaměstnání, pokud tedy již pracujete, vaší žádosti UP nevyhoví.
Citovat
+1 #17 Hanka 2016-11-09 15:15
Dobry den prispevek na dopravu tedy mohu zadat jen tehdy pokud jsem byla na PU dele nez 12mesicu? Dojizdim do prace 70km do Olomouckého kraje
Citovat
+1 #16 Pracomat.cz 2016-11-03 21:24
Dobrý den Martino,

pokud splňujete i ostatní podmínky, uvedené v úvodu tohoto článku, pak ano.
Citovat
+1 #15 Martina 2016-11-02 18:23
Dobrý den,
už přes rok jsem v evidenci UP v kraji Vysočina, mám nárok na příspěvek, pokud budu dojíždět 35km do Jihomoravského kraje?
Citovat
+2 #14 Pracomat.cz 2016-11-01 20:59
Dobrý den Moniko,

pokud splňujete podmínky uvedené v úvodu článku, pak nárok na příspěvek máte. Musíte o něj ale požádat ještě před nástupem do zaměstnání.
Citovat
+1 #13 Monika 2016-10-31 09:26
Dobry den chci se zeptat jestli mam narok na prispevek na dopravu?Od zitrka nastupuju do zamestnani cca 27km od mista bydliste,na UP jsem byla 6 mesicu.Dekuji za odpoved Monika
Citovat
+1 #12 Pracomat.cz 2016-10-27 21:35
Dobrý den Niko,

jak jsme tu již řešili o několik příspěvků výše, tak není možné požádat o příspěvek zpětně, ale musíte o něj požádat ještě před nástupem do zaměstnání. Z toho co píšete se zdá, že již od dubna pracujete a proto nemáte na získání příspěvku nárok.
Citovat
+1 #11 nika 2016-10-27 12:11
Dobrý den chci se zeptat jestli mám nárok na příspěvek na dojíždění,od dubna dojizdim do práce před tím jsem byla rok na UP smlouva mi končí v listopadu,ale bude mi od 1.12.2016prodloužená.a jak je to s vyplácením příspěvků zpětně?děkuji nika
Citovat
+1 #10 Pracomat.cz 2016-09-30 19:24
Dobrý den Karolíno,

o příspěvek nejde žádat zpětně.
Citovat
+1 #9 Karolína 2016-09-30 12:00
Dobrý den, od dubna jsem pracovala brigádně jako dělnice, paní na Úp mi řekla až nyní že si mohu zažádat o příspěvek na dojíždění, bohužel jsem brigádu ukončila, kvůli konečným hodinám(300 h.). Jde požádat o příspěvek zpětně? Děkuji za odpověď.
Citovat
+1 #8 Pracomat.cz 2016-09-07 10:47
Dobrý den Kamilo,

pro jistotu jsem to konzultoval s pracovnicí úřadu práce a počítá se to jako 24 km. Budete tedy mít nárok na příspěvek ve výši 1500 Kč.
Citovat
+2 #7 Kamila Bellová 2016-09-06 16:46
Dobrý den, počet km do zaměstnání z místa bydliště je dle zadání adresy 24,9km. Chci se zeptat zda-li se v tomto případě zaokrouhluje na 25 km nebo se počítá 24 km. Děkuji Bellová
Citovat
+2 #6 Pracomat.cz 2016-08-24 21:16
Dobrý den Petro,

se žádostí nejspíše neuspějete, protože jste přerušila svůj "pobyt" na ÚP. Může ale také záležet na tom, kdy jste podepsala pracovní smlouvu s novým zaměstnavatelem. Naše doporučení je zkusit žádost podat, stojí vás to jen trochu času a šance zde je.
Citovat
+1 #5 Petra Látalová 2016-08-24 12:26
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli si můžu o příspěvek na dojíždění požádat, ikdyž jsem již téměř rok zaměstaná ? Pracuji v chráněné dílně pro lidi se změněnou prac.schopností a denně jezdím za minimální mzdu 50km. Předtím jsem byla na ÚP téměř tři roky, ale asi 2týdny před nástupem do zaměstnání jsem z ÚP odešla...(Smlouvu mám na dobu neurčitou) Děkuji za info
Citovat
+1 #4 Pracomat.cz 2016-08-23 13:41
Dobrý den Libuše,

příspěvek na dojíždění do práce bohužel není ve Středočeském kraji dostupný. Podmínky nutné pro jeho získání jsou uvedeny v úvodu článku, v odstavci s názvem "Pro koho je příspěvek na dojíždění do práce"
Citovat
+1 #3 Libuše Losito 2016-08-22 19:45
Dobrý den,odjíždím denně do Kladna 85Km a zpět.Jakým zpusobem mohu zažádat o příspěvek na jízdné.Prosím nepište mi ale,že podmínkou je 12měsíců úřad práce.Děkuji.
Citovat
0 #2 Pracomat.cz 2016-05-17 20:55
Dobrý den Petře,

o příspěvek lze žádat když jste v evidenci. Z Vašeho popisu ale bohužel nesplňujete první podmínku a to evidenci na Úřadu práce delší než 12 měsíců. Ve Vašem případě se nejednalo ani o hromadné propouštění podle §62, kdy odpadá podmínka 12ti měsíců na ÚP.
Citovat
+2 #1 Petr Basler 2016-05-17 20:18
Dobrý den chtěl bych se zeptat,zda mám nárok na příspěvek na dopravu do zaměstnání.18.dubna jsem ukončil pracovní poměr dle paragrafů 56 z.p.zaměstnavatel nám dlužil mzdy a byl v insolvence.19.dubna jsem nastoupil do nového zaměstnání,které jsem ukončil k 30.dubnu ve zkušební době.Od 1.5.do8.5.jsem byl v evidenci ú.p.9.5.jsem nastoupil do nového zaměstnání mimo bydliště,asi 25 km.Po týdnu jsem šel žádat o příspěvek na dopravu a bylo mi sděleno,že jsem měl žádat pokud jsem byl v evidenci,teď je prý pozdě.Smlouvu mám na dobu určitou na déle než rok.Prosím Vás o radu zda mám nárok,nebo ne.Děkuji za odpověď
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected]