V soukromém sektoru platí, že za práci musíte dostat minimální výši odměny. Většina lidí si myslí, že se jedná o minimální mzdu. To však není úplně přesné. Existuje několik úrovní tzv. zaručené mzdy, která určuje za jaký druh práce náleží jaká minimální odměna. Ve veřejném sektoru toto neplatí a zaměstnanci jsou v nich odměňování dle platových tabulek.

 
 

Příklady skupin prací pro uměleckou výrobu

3. skupina

  1. Čalounění scénických prvků, dekorační práce, prospektů, koberců apod.
  2. Foukání sklářských výrobků do rotačních forem.

4. skupina

  1. Samostatné zhotovování a opravy veškerých slohových uměleckořemeslných čalounických individuálních výrobků a samostatné práce v interiérech s používáním materiálů náročných na zpracovávání podle návrhů výtvarníků a architektů.
  2. Zhotovování hliněných a sádrových odlitků architektonických prvků a článků podle originálu a sekání jednotlivých částí sochařských děl do kamene podle modelů nebo odlitků.
  3. Zhotovování dvoukřídlových mřížových vrat s nadsvětlíkem podle výtvarných návrhů s vlastním řešením mechanických funkčních dílů.
  4. Zhotovování vitráží náročné kresby a barevnosti z barevných nebo malovaných skel do profilovaných olověných prutů včetně spájení a montáže.

5. skupina

  1. Zhotovování a restaurování náročných ornamentálních a figurálních intarzií včetně jejich oprav všemi technikami.
  2. Vypracovávání návrhů a samostatné zhotovování vzorů umělecky náročných knihařských výrobků.
  3. Rekonstrukce historicky cenných pasířských výrobků (např. přileb, štítů apod.).
  4. Řezby figurálních předmětů lidového a užitého umění při používání různých technik a vybíjení a vylévání kovem.

Přejít na přehled všech skupin prací pro zaručenou mzdu.

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected].