Chcete zjistit kam do daňového přiznání vyplnit příjmy z pronájmu?

 
 

Pod příjmy z pronájmu spadají

příjmy z pronájmu nemovitostí, bytů a jejich součástí, příjmy z pronájmu movitých věcí, kromě příležitostného pronájmu (patří do ostatních příjmů).

Pokud dochází k pronájmu majetku, který je zařazen do obchodního majetku, potom příjem z tohoto pronájmu podléhá zdanění podle § 7 Příjmy ze samostatné činnosti.

V daňovém přiznání se příjmy z pronájmu vyplňují do Přílohy č. 2.

U příjmů z pronájmu lze uplatnit výdaje, buď ve skutečné výši (do těchto výdajů lze zahrnout i daň z nemovitosti) nebo paušálem ve výši 30 %.

Rozcestník

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Komentáře  

0 #2 Pracomat.cz 2023-03-10 08:04
Cituji Nada:
Dobry den chtela bych jse zeptat ...


Dobrý den,

předpokládám, že se se jedná o překlep v datumu (15.9.2023) a mělo tam být 2022. O vratku za měsíce v pracovní neschopnosti můžete zažádat.
Citovat
0 #1 Nada 2023-03-09 14:17
Dobry den chtela bych jse zeptat jestlize sem byla v pracovni neschopnosti od1.6.2021 do 14.9.2022 a od 15.9.2023 jsem na urade prace mohu uplatnit vratku daně za cely rok?
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected].