Karanténa

Tento článek reaguje zejména na situaci, která v ČR vznikla kvůli koronaviru (březen 2020), ale principiálně se vztahuje na všechny podobné epidemie a jejich dopad na pracovní život zaměstnanců. Může se totiž stát, že zaměstnanec skončí v karanténě. Ale co to vlastně znamená z pohledu náhrady mzdy? Jaké formuláře je třeba vyplnit? Dozvíte se dále v článku.

Homeoffice

Home office (česky práce z domova) je v dnešní době poměrně rozšířeným benefitem. Samozřejmě ho ze svého principu nelze využívat u všech typů pozic, ale u kancelářské práce většinou žádné zásadní překážky nejsou. Jaké jsou jeho výhody i nevýhody?

Změna vlastníka firmy a vliv na pracovní poměr

V reálném pracovním životě se můžete setkat se situací, kdy dojde ke změně vlastníka firmy. V takovém případě by měl zaměstnanec i nadále vykonávat práci pro nového zaměstnavatele (změněného vlastníka) za stejných pracovních podmínek. Práva i povinnosti ze smluveného pracovního vztahu pokračují pro obě strany dále.

Cestovní náhrady 2020

Jezdíte v práci často na služební cesty? V tom případě by vás mohlo zajímat, jaké jsou sazby pro české a zahraniční stravné. Za jakých situací dochází ke krácení stravného, nebo třeba jak vysoké dostanete náhrady při cestování vlastním automobilem. Cestovní náhrady se totiž netýkají jen stravného (diet), ale i nákladů na dopravu. Ať už se jedná o vlastní automobil nebo veřejnou dopravu. Na závěr se také podíváme na kapesné, které může zaměstnavatel svým zaměstnancům poskytnout.

Práce v Německu

Možnosti pracovat u našich západních sousedů za lepších finančních podmínek využívají desítky tisíc Čechů. Přemýšlíte, že se stanete dalším z nich? Přinášíme vám informace, které mohou s rozhodnutím pomoci. Při psaní článku také pomohly praktické zkušenosti čtenářů, kteří mají s takovouto prací zkušenost a podělili se o ní s námi.