Nemocenská

Jste nemocní nebo se chystáte na operaci a zajímá vás, jak fungují dávky nemocenského pojištění a na jak velkou nemocenskou máte nárok? V tom případě je tu pro vás tento článek.

Je pro vás výhodnější pracovat na hlavní pracovní poměr nebo se stát OSVČ?

Práce na hlavní pracovní poměr (HPP) nebo práce jako osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ) jsou často zvažovanou a diskutovanou otázkou jak u mladých lidí končících školu, tak u ostřílených zaměstnanců, kteří by rádi změnili svůj životní styl. Jaké výhody a nevýhody s sebou oba typy zaměstnání nesou? To vám přiblížíme v tomto článku.

Pracovní oděvy a ochranné pracovní pomůcky

Dnes si rozebereme téma pracovní oděvů a ochranných pomůcek. Zejména kdo má nárok na ochranné pomůcky, prostředky nebo pracovní oblečení. Jak často je zaměstnavatel povinen tyto věci obměňovat a kdo je má zaplatit. Zákoník práce se nároku na pracovní oděv a obuv věnuje v paragrafu 104, kde se dozvíme základní informace o tomto tématu. Více do hloubky ho však řeší až další navazující předpisy. Pokud vás tedy zajímá, jaké jsou povinnosti zaměstnavatele v souvislosti s pracovními oděvy, tak je tu pro vás následující článek.