Jste student, který právě ukončil studium a není si jistý do kterého oboru se vydat? Nebo už nějakou dobu pracujete, přemýšlíte o změně oboru a nejste si jisti zda je to správná volba? Tak přesně pro vás může být zajímavá služba kariérového poradenství.

Co je to kariérové poradenství a v čem vám může pomoct?

Jde o služby, které napomáhají správné volbě vzdělání, výběru nebo změně zaměstnání a rozvoji osobních a profesních dovedností. Kariérové poradenství není omezeno věkem, využít ho může mladý student, stejně jako zkušený pracovník s několika desítkami let praxe.

Poskytovateli kariérního poradenství jsou firmy (personální agentury, zprostředkovatelny práce), profesionálové na volné noze a státní instituce (úřady práce). Úřady práce obvykle poskytují konzultace skupinové, probíhají ve větším počtu účastníků, nejsou tedy "přímo na míru". Poradenství od firem nebo jednotlivců je ve většině případů připraveno přímo pro konkrétního člověka, přesněji postihuje jeho potřeby a poskytuje většinou kvalitnější pomoc. Na druhou stranu také znamená nějaké finanční náklady. Volba od koho si nechat s rozvojem kariéry poradit je pouze na vás.

Zajímavé portály kde se můžete rozvoji kariéry dozvědět více:

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit