Kdo je fotograf? Zhotovuje průkazové, portrétní a produktové fotografie v interiéru nebo exteriéru, obsluhuje fotografickou a osvětlovací techniku za účelem zhotovování snímků, úpravy a přípravy snímků pro zhotovení konečných fotografických výstupů.

4. platová třída

 1. Fotografování pro různé druhy průkazů, informativních a dokumentačních snímků včetně zhotovování reprodukcí.
 2. Fotografování portrétů nebo skupin pro úřední účely.
 3. Vyvolávání, zesilování nebo zeslabování negativů a černobílé inverze svitkových a plochých filmů a desek včetně přípravy vývojek, ustalovačů i jiných lázní a provádění negativní černobílé retuše.
 4. Zhotovování fotokopií z mikrofilmů s běžnými textovými předlohami do formátu A4.

5. platová třída

 1. Fotografování reportážních snímků včetně barevných.
 2. Vyvolávání negativů pro barevnou fotografii včetně přípravy vyvolávacích roztoků a provádění negativní retuše.
 3. Zhotovování fotokopií z mikrofilmů, novin, časopisů a publikací a zhotovování fotokopií formátů A3 a větších.
 4. Zhotovování mikrofilmů, mikrofišů a zhotovování jejich kopií.
 5. Vyvolávání filmů na vyvolávacích automatech a příprava provozních lázní.

6. platová třída

 1. Individuální fotografování a zhotovování dokumentačních, propagačních, technických černobílých a barevných snímků (i diapozitivů) velkých formátů podle výtvarného záměru nebo technického projektu.
 2. Specializované fotografování s dělením podle oborů výroby nebo činnosti, například zvláštních jevů v lékařství při fotografování endoskopickém nebo gastroskopickém, pod vodou, v jaderné fyzice a chemii k zachycení oku neviditelných jevů, k dokumentaci a registraci jevů, stavebně-historických průzkumů, archeologických výzkumů, fotodokumentace movitých a nemovitých objektů.
 3. Snímání na mikrografických krokových i souřadnicových kamerách s ruční volbou expozice nebo automatickým řízením expozice v případech faktorů zmenšení větších než A2.

7. platová třída

 1. Zhotovování umělecky a výtvarně zaměřených fotografií i fotomontáží včetně simultánních fotografií zobrazujících na jediném snímku několik fází, poloh a stavů fotografovaného objektu.

Přejít na katalog prací ve veřejných službách a správě

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected].