Kdo je dělník prádelen a čistíren? Pere, čistí a pronajímá prádlo, oděvy a jiné příbuzné výrobky vyrobené z textilu, usní a kožešin.

1. platová třída

 1. Ruční i strojní značkování a drobné opravy prádla a oděvů, sestavování nebo vážení dávek pro určený způsob praní a typy praček.
 2. Žehlení a skládání ložního a rovného prádla na jednoválcovém žehlicím stroji nebo žehliči a ruční dožehlování některých částí prádla žehličkami.
 3. Rozvolňování, vyvěšování a skládání textilií po chemickém čištění.

2. platová třída

 1. Příjem prádla a oděvů textilních i kožených s kontrolou stavu, stupně a charakteru zašpinění i poškození. Určování technologie praní a čištění s ohledem na druh a srážlivost textilního materiálu, vybarvení kůže nebo výrobku včetně označování značkou, potvrzování příjmu, úprava zakázky po manipulaci a její vydávání zákazníkovi po vyčištění nebo vyprání.
 2. Třídění a kontrola prádla i oděvů po praní nebo čištění podle sběren, dodacích listů s kompletováním, oceňováním a dalšími administrativními pracemi včetně balení při expedici zakázek.
 3. Obsluha zařízení na praní a odstřeďování prádla včetně přípravy pracích, bělicích, avivážních, dezinfekčních a ostatních roztoků.
 4. Strojní žehlení prádla na víceválcových žehlicích strojích, pracovních oděvů a pánských košil na různých lisech, kabinetových lisových soupravách, napařovacích figurách a skříních včetně ručního dožehlování a skládání.
 5. Ruční žehlení oděvů žehličkami všech typů včetně případného dožehlování po strojním žehlení nebo napařování.
 6. Napínání záclon na apretačních válcích do různých tvarů.
 7. Obsluha zařízení na praní, odstřeďování a čištění a sušení peří.

3. platová třída

 1. Strojní žehlení oděvů na lisech všech typů včetně dožehlování na napařovacích figurách.
 2. Ruční žehlení toalet, divadelních kostýmů, hedvábných výrobků, individuálních společenských oděvů včetně složitého tvarování tkanin (plisé) i strojem.

Přejít na katalog prací ve veřejných službách a správě

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected].