Kdo je dekoratér? Navrhuje, vyrábí a instaluje dekorace v interiéru i exteriéru, spolupracuje na zhotovení návrhů pro dotváření interiérů a provádí drobné čalounické a tapetářské práce.

Kdo je čalouník? Vyrábí a opravuje všechny druhy čalounění pro různé typy nábytku, vozidel, interiérových a exteriérových doplňků a dekorací, aplikuje výplně na zvýšení komfortu, zvukové izolace a jiných užitkových vlastností.

3. platová třída

  1. Tvarové řezání dílů čalounění nábytku z polyuretanového materiálu na pásových pilách s ručním posuvem.

4. platová třída

  1. Čalounění zadních a bočních částí karosérií osobních vozů a menších dílů vnitřních interiérů autobusů včetně jejich lepení a začišťování.
  2. Tvarové sešívání látek, úpletů a koženek, sešívání do vzorů a všívání paspulí nebo šňůr strojem.
  3. Potahování dělených nebo vtahovaných výrobků kůží, umělou kůží, brokátem nebo plyšem.

5. platová třída

  1. Šití potahů čalounění z pravé usně bez dělby práce.
  2. Vybírání, kreslení a stříhání složitých a tvarově náročných souprav z látek plyšového charakteru.

6. platová třída

  1. Řízení a seřizování vysekávacích strojů na potahové materiály a čalounění nábytku včetně kontroly vyseknutých dílců podle plánů a sortimentu.
  2. Vybírání, kreslení a stříhání pravé usně na složité čalounění výrobků.
  3. Samostatné zhotovování a opravy složitých individuálních čalouněných a dekoračních výrobků s použitím všech materiálů.

7. platová třída

  1. Opravy a údržba historicky cenného čalouněného nábytku a interiérů.
Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected].