Kdo je dentální hygienistka? Vykonává výchovnou činnost v rámci zubní prevence, dále na základě indikace zubního lékaře poskytuje preventivní péči na úseku dentální hygieny a pod odborným dohledem zubního lékaře asistuje při poskytování preventivní, léčebné a diagnostické péče na úseku zubního lékařství.

9. platová třída

  1. Provádění kolektivních a individuálních preventivních a výchovných činností na úseku dentální hygieny.
  2. Provádění činností v rámci léčebné a diagnostické péče ve stomatologii pod odborným dohledem zubního lékaře.

10. platová třída

  1. Provádění komplexních specializovaných činností na úseku dentální hygieny včetně stanovování individuálních postupů a kontroly jejich účinnosti. Výchovná a preventivní péče v ústní hygieně u rizikových pacientů.
  2. Provádění specializovaných činností v rámci léčebné a diagnostické péče ve stomatologii, například specializované péče o pacienty v onkologii, kardiochirurgii nebo o pacienty vysoce rizikové.

11. platová třída

  1. Samostatné provádění nejnáročnějších specializovaných činností na úseku dentální hygieny na základě získání zvláštní odborné způsobilosti, například aplikace povrchové anestézie pro znecitlivění dásní odstraňování poddásňového zubního plaku, pečetění figur.
  2. Metodická a koncepční činnost v rámci oboru a zajišťování a provádění celoživotního vzdělávání zdravotnických pracovníků v oboru.

Přejít na katalog prací ve veřejných službách a správě

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

 

Notice: Undefined index: popup in /home/pracomat/public_html/functions/marfusa.php on line 498

Notice: Undefined index: popup in /home/pracomat/public_html/functions/marfusa.php on line 499