Charakteristika: Chovatel služebních zvířat zabezpečuje odborné práce při ošetřování a výcviku služebních zvířat.

5. platová třída

  1. Ošetřování dravců ve výcviku, plašení ptáků pomocí sokolnicky cvičených dravců bioakusticky nebo pyrotechnicky, ošetřování koní a psů ve výcviku.

6. platová třída

  1. Speciální chov a výcvik dravců, sledování ornitologické situace v prostoru letišť, základní příprava koní pod sedlem, výběr a výcvik služebních psů určených pro psovody.

7. platová třída

  1. Zavádění nových způsobů výcviku sokolovitých dravců a nových způsobů ochrany letišť včetně provádění ornitologického a ekologického průzkumu. Speciální příprava koní pod sedlem k služebním účelům nebo speciální výcvik psů s psovodem.

8. platová třída

  1. Zpracovávání konkrétních návrhů způsobu ochrany prostřednictvím služebních zvířat, například letadel před střety s ptáky.

9. platová třída

  1. Metodické vedení výuky a výcviku služebních zvířat, vedení cvičitelů koní, psovodů a kynologů a ornitologů, zpracovávání programů výcviku.

10. platová třída

  1. Výběr a určování způsobu výcviku služebních zvířat podle způsobu použití, rasových znaků a vlastností.
  2. Zajišťování biologické ochrany letišť.

11. platová třída

  1. Provádění průzkumů použitelnosti služebních zvířat s ohledem na vlastnosti a předpoklady jednotlivých zvířecích druhů pro výkon speciálních činností.
  2. Komplexní řešení využívání služebních zvířat, například při ochraně letadel před střety s ptáky.

Přejít na katalog prací ve veřejných službách a správě

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected]