Charakteristika: Zbrojíř je výrobce replik historických zbraní a zbroje dle předloh pro muzea, jevištní užití, sportovní a zájmové vyžití.

4. platová třída

 1. Výměna jednoduchých skupin součástí střelných zbraní, například hledí, mušek, botek, poutek řemenů, pružin, úderníků, lučíků a pístů vzduchových zbraní v rámci opravárenských činností včetně zkoušení jejich funkcí.
 2. Tormentování určených druhů zbraní na speciálních pracovištích jedním nebo více náboji včetně prohlídky a proměření zbraně po skončení tormentační střelby.

5. platová třída

 1. Dílčí opravy všech typů zbraní, prohlídka a určování poruch zbraní, nahrazování vadných neopravitelných dílů novými, zkoušení zbraně po sestavení, úprava, seřizování a povrchová úprava zbraní.
 2. Sestavování spoušťových mechanizmů.
 3. Sestavování a slícovávání bočnic.
 4. Povrchová úprava a leštění dřevěných součástí zbraní, broušení a leštění pažeb, předpaží nebo rytí rytin podle vzorků.

6. platová třída

 1. Rovnání hlavní o délce nad 500 mm nebo pájení hlavní pro jejich následné nastřelení.
 2. Nastřelování malorážkových pušek ve speciálních nastřelovacích stolicích na vzdálenost 50 m, kozlic, kulovnic a vojenských ručních zbraní na vzdálenost 100 m z volné ruky včetně aretace.
 3. Znehodnocování ručních zbraní podle platných předpisů a stanovování pracovního způsobu likvidace.

7. platová třída

 1. Celkové opravy ručních, lafetovaných a výcvikových zbraní včetně zhotovování součástí všeho druhu, povrchových úprav kovových i dřevěných částí zbraní, zkoušení a nastřelování.
 2. Zhotovování a lícování speciálních prototypových balistických přípravků a stendů sestavovaných z více dílů ve stupni přesnosti IT 5 včetně výroby těchto dílů na různých obráběcích strojích.
 3. Nastřelování pistolí s nastavitelnými mířidly na vzdálenost nad 50 m se dvěma zásobníky a automaticky včetně provádění úprav a seřizování mířidel.
 4. Nastřelování kulových nebo kulobrokových pušek vybavených optickými mířidly na vzdálenost 100 m, kontrola upnutí optických mířidel a jejich seřizování při nastřelování na požadovanou přesnost střelby.

Přejít na katalog prací ve veřejných službách a správě

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected].