Charakteristika: Puškař zhotovuje a sestavuje sportovní a lovecké zbraně, včetně jejich součástí.

5. platová třída

  1. Funkční přezkušování ručních zbraní po opravě z ruky i ze stolice. Celkové opravy ručních zbraní formou výměny součástek, podskupin a skupin. Výroba jednoduchých součástek. Sestavování podskupin a skupin. Znehodnocování zbraní podle stanovených technologických postupů.

6. platová třída

  1. Výroba součástek ručních zbraní včetně jejich tepelného zuštěchťování. Výroba jednodušších pažeb, pažbiček a předpaží. Sestavování podskupin a skupin a jejich slícovávání. Povrchová úprava kovových a dřevěných částí zbraní.
  2. Nastřelování zbraní s mechanickými mířidly včetně dioptrů. Výroba řezu zbraní včetně automatických.

7. platová třída

  1. Výroba složitých součástek, podskupin a skupin všech druhů ručních střelních zbraní a speciálních přístrojů. Výroba nástrojů a přípravků pro opravárenskou činnost. Výroba dioptrických zaměřovačů. Výroba složitých pažeb a předpaží podle přání zákazníka.
  2. Celkové opravy ručních zbraní (pistole, pušky, samopaly, kulomety, pancéřovky, granátomety) a jejich příslušenství včetně povrchových úprav, proměřování stanovených parametrů a funkční přezkušování. Celkové opravy ručních zbraní lafetových v bojové technice (tankové a protiletadlové kulomety) včetně oprav lafetace.
  3. Nastřelování zbraní s optickými zaměřovači (kolimátory a dalekohledy) včetně aretace mířidel. Defektace parametrických změn skupin a podskupin zbraní.

8. platová třída

  1. Zhotovování replik historických zbraní (křesadlových, perkusních apod.) ve stanoveném měřítku. Výroba nejsložitějších součástek zbraní, jejich kompletace a slícování.
  2. Celkové opravy historických, speciálních a automatických zbraní tuzemské a zahraniční výroby včetně povrchových úprav. Renovace složitých součástek.
  3. Nastřelování opakovacích, samonabíjecích a automatických zbraní s infraoptickými zaměřovači včetně aretace nastavených prvků mířidel. Ověřování technologických postupů a navrhování jejich změn ke zvýšení spolehlivosti a životnosti zbraní.

Přejít na katalog prací ve veřejných službách a správě

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected].