Charakteristika: Nástrojař je kvalifikovaný pracovník schopný provádět samostatně montáž, zkoušky, zapracování a opravy nástrojů sloužících k tváření materiálu, různých druhů forem, měřidel, přípravků a speciálních nástrojů.

4. platová třída

 1. Sestavení vrtacího přípravku pro vrtání 3 děr do průměru 6 mm pro ložiskové víčko.
 2. Tvarování pinzet, chirurgických háků, rotačních plničů a zubních nástrojů, sestavování jehel s pouzdrem a držátkem kořenových pronikačů.

5. platová třída

 1. Zhotovování kotevní desky, raznice s razníkem, sestavování upínacích a jiných přípravků, ohýbacích nástrojů složených nejvýše z 15 dílů (kromě spojovacích součástí).
 2. Sestavování vysouvacích nožů ručně s dolícováním dílů a seřízením chodu.

6. platová třída

 1. Sestavování postupových nebo blokových nástrojů s více razníky různých tvarů ve stupni přesnosti IT 8-7 nebo vypracování vtoků, přechodů a tvarů forem včetně svrtání dílců ve stupni přesnosti IT 9-8.
 2. Tvarování, broušení, pilování, lícování a seřizování funkce zubních kleští a emaskulátorů nebo obtahování ostří a zkoušení střihů chirurgických nůžek.
 3. Ruční broušení a leštění oboustranně vydutých čepelí z výkovků nebo zakázková výroba nožířských výrobků podle vzorků včetně jejich případného zdobení rytím, leptáním a broušením.

7. platová třída

 1. Vypracovávání vodicí a kotevní desky, raznice, stírače a vyhazovače s několika tvarovými razníky ve stupni přesnosti IT 7-8 s kolmostí razníků 0,01 na 100 mm nebo vypracování přechodů a tvarů vícenásobných forem ve stupni přesnosti IT 8-7 nebo vypracování tvaru zápustky nebo průtlačníku a průvlaku po strojním obrobení ve stupni přesnosti IT 8-7.
 2. Vybrušování ostří, montáž, úprava a seřizování funkce očních nůžek nebo lícování, svrtávání a seřizování převodových kleští (kostotomů).
 3. Montáž a slícování vícenásobného vstřikovacího nástroje s živým vtokem pro tvarově členité a přesné výrobky, například CD nebo DVD, s přesností 0,002 mm. Úpravy tvarů nástroje na základě výsledků referenčních vzorků.

8. platová třída

 1. Vypracovávání zápustek po strojním obrobení ve stupni přesnosti IT 6-5 s opracováním funkčních ploch 0,4. Sestavování nástrojů s několika razníky různých tvarů a funkcí (řez, ohyb, tah) ve stupni přesnosti IT 6-5.
 2. Zhotovování, lícování a seřizování nástrojů pro mikrochirurgii nebo zhotovování prototypů nebo chirurgických nástrojů speciálního sortimentu ze čtyř a více dílů podle požadavků odběratele.
 3. Sestavování forem s několika horizontálními i vertikálními rovinami včetně lomených v přesnosti 0,15 mm nebo sestavování forem složitých tvarů s radiusy, plochami, úkosy, kužely, závitovými vložkami ve stupni přesnosti IT 6-5 a s dělicí rovinou v přesnosti 0,01 mm.

Přejít na katalog prací ve veřejných službách a správě

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech: