Charakteristika: Nástrojař je kvalifikovaný pracovník schopný provádět samostatně montáž, zkoušky, zapracování a opravy nástrojů sloužících k tváření materiálu, různých druhů forem, měřidel, přípravků a speciálních nástrojů.

4. platová třída

 1. Sestavení vrtacího přípravku pro vrtání 3 děr do průměru 6 mm pro ložiskové víčko.
 2. Tvarování pinzet, chirurgických háků, rotačních plničů a zubních nástrojů, sestavování jehel s pouzdrem a držátkem kořenových pronikačů.

5. platová třída

 1. Zhotovování kotevní desky, raznice s razníkem, sestavování upínacích a jiných přípravků, ohýbacích nástrojů složených nejvýše z 15 dílů (kromě spojovacích součástí).
 2. Sestavování vysouvacích nožů ručně s dolícováním dílů a seřízením chodu.

6. platová třída

 1. Sestavování postupových nebo blokových nástrojů s více razníky různých tvarů ve stupni přesnosti IT 8-7 nebo vypracování vtoků, přechodů a tvarů forem včetně svrtání dílců ve stupni přesnosti IT 9-8.
 2. Tvarování, broušení, pilování, lícování a seřizování funkce zubních kleští a emaskulátorů nebo obtahování ostří a zkoušení střihů chirurgických nůžek.
 3. Ruční broušení a leštění oboustranně vydutých čepelí z výkovků nebo zakázková výroba nožířských výrobků podle vzorků včetně jejich případného zdobení rytím, leptáním a broušením.

7. platová třída

 1. Vypracovávání vodicí a kotevní desky, raznice, stírače a vyhazovače s několika tvarovými razníky ve stupni přesnosti IT 7-8 s kolmostí razníků 0,01 na 100 mm nebo vypracování přechodů a tvarů vícenásobných forem ve stupni přesnosti IT 8-7 nebo vypracování tvaru zápustky nebo průtlačníku a průvlaku po strojním obrobení ve stupni přesnosti IT 8-7.
 2. Vybrušování ostří, montáž, úprava a seřizování funkce očních nůžek nebo lícování, svrtávání a seřizování převodových kleští (kostotomů).
 3. Montáž a slícování vícenásobného vstřikovacího nástroje s živým vtokem pro tvarově členité a přesné výrobky, například CD nebo DVD, s přesností 0,002 mm. Úpravy tvarů nástroje na základě výsledků referenčních vzorků.

8. platová třída

 1. Vypracovávání zápustek po strojním obrobení ve stupni přesnosti IT 6-5 s opracováním funkčních ploch 0,4. Sestavování nástrojů s několika razníky různých tvarů a funkcí (řez, ohyb, tah) ve stupni přesnosti IT 6-5.
 2. Zhotovování, lícování a seřizování nástrojů pro mikrochirurgii nebo zhotovování prototypů nebo chirurgických nástrojů speciálního sortimentu ze čtyř a více dílů podle požadavků odběratele.
 3. Sestavování forem s několika horizontálními i vertikálními rovinami včetně lomených v přesnosti 0,15 mm nebo sestavování forem složitých tvarů s radiusy, plochami, úkosy, kužely, závitovými vložkami ve stupni přesnosti IT 6-5 a s dělicí rovinou v přesnosti 0,01 mm.

Přejít na katalog prací ve veřejných službách a správě

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected].