Charakteristika: Mechanik optických přístrojů provádí montáž, justáž a opravy opticko-mechanických podskupin a přístrojů.

3. platová třída

  1. Čištění jednotlivých optických členů, tmelení přístrojů a podbloků.

4. platová třída

  1. Sestavování podskupin pozorovacích, měřických a zaměřovacích přístrojů, například bloku projekce, rektifikačního mechanizmu a expandéru.
  2. Opravy mechanických částí optických přístrojů a infrapřístrojů.

5. platová třída

  1. Celková justáž pozorovacích, měřických a zaměřovacích přístrojů včetně povrchových úprav. Centrování a zalemování jednotlivých členů mikroobjektivů a okulárů.

7. platová třída

  1. Justáž hranolových soustav periskopických dalekohledů a zaměřovačů. Celková justáž infrapřístrojů (aktivních a poloaktivních) včetně povrchových úprav.
  2. Celkové opravy a justáž dálkoměrů.

8. platová třída

  1. Středění a zalemování frontálních čoček, justáže objektivů na centricitu, seřizování projekčních mikroobjektivů záměrných značek nebo osnov.
  2. Celkové opravy, justáž a testování speciálních kontrolních optických přístrojů, kolimátorů a dálkohledných dvojčat.
  3. Celkové opravy, justáž a seřizování laserových dálkoměrů. Celkové opravy, justáž a seřizování pasivních infrapřístrojů (termokamer).
  4. Celková renovace historických optických přístrojů včetně justáže bez použití justážních kolimátorů.

Přejít na katalog prací ve veřejných službách a správě

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected].