Charakteristika: mechanik elektronických zařízení provádí instalaci, uvedení do provozu, údržbu a opravy takových zařízení.

4. platová třída

 1. Demontáž a montáž skupin a podskupin elektronických zařízení speciální vojenské techniky, například protitankových raketových kompletů, protiletadlových, raketových kompletů a systémů řízení palby.
 2. Osazování desek plošných spojů nad cca 100 součástí.
 3. Zapojování elektrotechnických zařízení nebo jejich částí pájením, ovíjením, šroubováním apod., v počtu cca od 800 do 3000 vývodů kabelových forem.
 4. Měření elektrických hodnot včetně nastavení výstupního napětí stejnosměrného zdroje.

5. platová třída

 1. Opravy funkčních částí a oživování složitých desek plošných spojů elektronických zařízení speciální vojenské techniky.
 2. Osazování velmi složitých desek plošných spojů podle výkresu.
 3. Oživování modulů televizních zařízení.
 4. Měření elektrických parametrů a spolupráce při oživování zařízení.

6. platová třída

 1. Seřizování a opravy celků elektronických systémů speciální vojenské techniky, například protitankových, protiletadlových, raketových kompletů a systémů řízení palby v rozsahu středních oprav.
 2. Kontrola a nastavování parametrů magnetické hlavy flexibilní diskové paměti.
 3. Měření a nastavování parametrů rozhraní počítače.
 4. Zjišťování a opravy závad televizních přijímačů pro černobílý signál.
 5. Prověřování a technická kontrola elektronických obvodů optických a laserových přístrojů, odstraňování zjištěných závad, nastavování provozních hodnot.
 6. Zjišťování a opravy závad zkoušeče pro měření a vyhodnocování integrovaných obvodů.
 7. Zjišťování a opravy závad účtovacích a fakturovacích strojů, programovatelných kalkulačních strojů, automatických psacích strojů a automatické reprografické techniky.

7. platová třída

 1. Opravy číslicových řídících systémů speciální vojenské techniky, například protitankových, protiletadlových, raketových kompletů a systémů řízení palby včetně diagnostiky a seřizování.
 2. Opravy závad, nastavování hodnot a oživování číslicového registru telefonní ústředny.
 3. Opravy závad, nastavování hodnot a oživování televizního přijímače pro příjem barevného signálu.

8. platová třída

 1. Seřizování a nastavování laserových naváděcích systémů a laserových dálkoměrů zabudovaných ve speciální vojenské technice.
 2. Zajišťování a provádění generálních oprav včetně nastavení provozních hodnot řídících elektronických systémů speciální vojenské techniky, například protitankových, protiletadlových a raketových kompletů a systémů řízení palby.
 3. Řízení prací při opravách číslicových řídících systémů.
 4. Řízení a organizace práce při provádění středních a generálních oprav řídících počítačových systémů včetně nastavení jejich provozních hodnot.

Přejít na katalog prací ve veřejných službách a správě

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected].