Charakteristika: Lakýrník čistí, tmelí, lakuje, natírá, pokrývá povrchy výrobků nátěrovými hmotami a jinak upravuje různé povrchy součástek strojů, agregátů, konstrukcí a výrobků.

3. platová třída

  1. Stříkání vrchní barvou velkých nebo členitých ploch.
  2. Dekorování výrobků stříkáním přes dvě až tři šablony nebo třemi až čtyřmi barvami či ozdobné linkování volně od ruky.
  3. Příprava nátěrových hmot pro hromadné užití.

4. platová třída

  1. Kreslení a malování hůlkového, oválného a kruhového písma, kreslení znaků a písma pomocí sítě včetně členění plochy.
  2. Nanášení smaltu ručním máčením nebo poléváním. Obsluha vypalovacích pecí.

5. platová třída

  1. Míchání a ředění barev z různých dávek pro dosažení stejného odstínu celého souboru výrobků stříkaných v různých sériích.
  2. Leštění karoserií automobilů po konečném nástřiku.
  3. Konečné stříkání nebo natírání velkých nebo členitých ploch výrobků vrchními barvami s velkými nároky na jakost povrchu.

6. platová třída

  1. Konečné stříkání velkorozměrných a členitých výrobků s několika dělenými plochami a dodržením barevného odstínu na všech plochách, například letadla, stříkání automobilů mimo linku včetně oprav.
  2. Provádění náročných lakýrnických prací, například napodobování kovů, mramoru, různých druhů dřev (fládrování), patinování na strukturu a zbarvení napodobovaného materiálu.

Přejít na katalog prací ve veřejných službách a správě

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected].