Charakteristika: Automechanik motorových vozidel provádí údržbářské, opravárenské a seřizovací práce na silničních motorových vozidlech.

4. platová třída

 1. Montáž hlavních skupin a podskupin.
 2. Opravy a montáž dopravních čerpadel.

5. platová třída

 1. Seřízení a provádění oprav mechanických částí alternátorů nebo karburátorů, vstřikovacích a palivových čerpadel.
 2. Opravy převodovek nebo přídavných převodovek a jejich záběh po opravě.
 3. Sestavování vozidel z hlavních skupin (sestavování rámů, náprav, převodovek, motorů včetně zapojování ovládacích prvků).
 4. Demontáž a montáž hlavních skupin vozidel (motorů se spojkou, převodovek, náprav, valníkových karoserií nebo korb).
 5. Seřízení geometrie náprav (sbíhavost předních, zadních kol, odklony).

6. platová třída

 1. Provádění středních a generálních oprav automobilů a těžkých pancéřových vozidel včetně seřizování chodu motorů, oprav a seřizování vzduchových, hydraulických a elektrických systémů.
 2. Výměna karoserií silničních vozidel včetně jejich celkové opravy.
 3. Záruční prohlídky vozidel s použitím diagnostiky.
 4. Zajíždění nových automobilů včetně seřizování jejich funkce a dalších úprav.
 5. Opravy vzduchových brzdových systémů včetně nastavování brzdových tlaků automatické brzdové regulace a seřizování brzd přívěsů (návěsů).

7. platová třída

 1. Kontrola motorových vozidel po opravě nebo diagnostika závad a testování motorů a elektrického příslušenství vozidel.
 2. Samostatné provádění středních a generálních oprav těžkých pancéřových a speciálních vozidel více typů s různými modifikacemi se speciálními nástavbami zbraňových systémů včetně oprav a seřízení funkcí všech agregátů vozidla a pohonů pro speciální nástavby a jejich celková kontrola.

Přejít na katalog prací ve veřejných službách a správě

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected].