4. platová třída

 1. Ruční sázení hladké sazby časopisů, knih apod.

5. platová třída

 1. Sázení a korigování standardních sazeb společenských a hospodářských tiskopisů, například poděkování, vstupenek, navštívenek, plakátů, letáků apod. nebo sazeb z tištěných vzorů včetně provádění mutací.
 2. Sázení i cizojazyčných prací a korektur hladké a jedenkrát smíšené sazby na fotosázecích zařízeních s automatickým vyplňováním řádek včetně sazby předem rozpočítané do stran.

6. platová třída

 1. Lámání včetně upravování a korigování sazeb politických, vědeckých, technických a odborných knih a časopisů, brožur a podobně i cizojazyčných.
 2. Sázení hladkých sazeb i cizojazyčných časopisů a podobně na sázecích strojích písmenových a řádkových.
 3. Sázení i cizojazyčných prací hladké a jedenkrát smíšené sazby na fotosázecích zařízeních bez automatického vyplňování řádek.

7. platová třída

 1. Lámání, upravování a korigování sazeb náročných časopisů s obtížnou typografickou úpravou textů nejméně dvousloupečných (každé číslo se zařazuje samostatně), vědeckých a technických časopisů s různou úpravou textů, obrázků, tabulek, matematických nebo chemických vzorců (pokud se v časopise vyskytuje nejméně polovina stran s touto kombinací).
 2. Sázení smíšených sazeb i cizojazyčných na sázecích strojích a sázení deníků, časopisů, technických příruček, vědeckých knih, učebnic, náročných hospodářských a společenských tiskopisů, tabulek a podobně.
 3. Sázení i cizojazyčných prací a korektur na všech typech fotosázecích zařízení časopisů a deníků mimo románů, básní a povídek sázených v časovém předstihu.
 4. Zajišťování technologie zpracování složitých prováděcích projektů zpracování dat na výpočetních systémech včetně zabezpečení ochrany, údržby a aktualizace složitých databází, provádění úprav těchto projektů na podmínky konkrétního pracoviště.

8. platová třída

 1. Obsluha řídicí a osvitové jednotky a provádění systémových operací (diagnostiky a úpravy databází).
 2. Sázení prostorových matematických a chemických vzorců.
 3. Analýza, formulace a algoritmizace konkrétních úloh zpracování polygrafických uživatelských aplikací v oblasti fotosazby, automatizované tvorby map, osvitové jednotky a zařízení digitálního nátisku.

9. platová třída

 1. Komplexní zajišťování nejsložitějších automatizovaných polygrafických činností nebo atypických prací včetně jejich projektování a vyhodnocování.

Přejít na katalog prací ve veřejných službách a správě

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected].