Charakteristika: Preparátor zabezpečuje složité preparátorské činnosti.

7. platová třída

  1. Preparování přírodnin pod odborným vedením a vykonávání terénních prací při sběru přírodnin a zpracovávání dokumentace.

8. platová třída

  1. Zhotovování jednoduchých preparátů, například preparátů hmyzu (balků), odlitků paleontologických a osteologických sběrů pro uložení do sbírky včetně sběru přírodnin a odchyt živočichů podle dispozic.

9. platová třída

  1. Zhotovování běžných preparátů a odlitků podle stanovených postupů včetně sběru přírodnin a odchytu živočichů. Provádění průzkumů stavu sbírek přírodnin a zajišťování preventivní péče o ně.

10. platová třída

  1. Zhotovování náročných preparátů, například preparátů velkých ryb, plazů, ptáků a savců.
  2. Provádění repasí přírodovědných expozic.
  3. Provádění náročných laboratorních průzkumů preparovaných materiálů.

11. platová třída

  1. Stanovování obecných preparátorských metod a postupů.
  2. Zpracovávání koncepcí preparátorské činnosti a komplexních analýz přírodovědeckých sbírek s aplikací výsledků základního výzkumu pro svěřené sbírky.

12. platová třída

  1. Tvorba celostátních komplexních koncepcí péče o přírodovědecké sbírky v širokých mezioborových souvislostech a s možností obecného využití pro všechny správce sbírek. Aplikace a ověřování nových metod, laboratorních experimentů a nejsložitějších technologií v preparátorské činnosti.

Přejít na katalog prací ve veřejných službách a správě

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected].