Charakteristika: Řídící letového provozu řídí letový provoz a zajišťuje bezpečnost a plynulost civilní letecké dopravy ve vzdušném prostoru ČR a koordinaci se sousedními státy.

7. platová třída

  1. Samostatné řešení dílčích úkolů při zabezpečení letového provozu.
  2. Zajišťování provozuschopnosti a technické spolehlivosti systému spojovací, radiové a výpočetní techniky střediska řízení letového provozu.

8. platová třída

  1. Sběr, vyhodnocování a distribuce informací při řízení letového provozu, plánování letového provozu ve stanoveném rozsahu, přenos dat systému řízení letového provozu.

10. platová třída

  1. Samostatné řešení dílčích úkolů spojených se zabezpečováním letového provozu.
  2. Zajišťování nepřetržitého spojení orgánů letištního stanoviště řízení letů s osádkami letadel.

11. platová třída

  1. Vedení přehledu o letovém provozu s podílem na řízení letového provozu ve stanoveném prostoru, korespondence s osádkami letadel.
  2. Kontrolní činnost a šetření událostí ve službě řízení letového provozu.
  3. Komplexní radiolokační řízení letového provozu ve stanoveném rozsahu odpovědnosti, koordinace letového provozu se všemi uživateli vzdušného prostoru, řešení situací s osádkami letadel (řídící přistání, radarový řídící).

12. platová třída

  1. Tvorba koncepce technického zabezpečení střediska řízení letového provozu, komplexní zajišťování vzdušného i pozemního spojení, přenosu a zobrazení radiolokační a radionavigační informace a automatizovaných systémů plánování a řízení letů pro orgány střediska řízení letového provozu.
  2. Komplexní radiolokační řízení letadel při zabezpečování obrany území a vzdušného prostoru České republiky, zajišťování bezpečnosti letového provozu ve stanoveném prostoru odpovědnosti.

Přejít na katalog prací ve veřejných službách a správě

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected].