Charakteristika: Mechanik letadlových přístrojů provádí montáž, opravy, seřizování a zkoušení leteckých palubních přístrojů a zařízení, lokalizace a odstraňování závad na přístrojovém vybavení letadel.

4. platová třída

  1. Demontáž a mechanická montáž elektrických, radiových, zaměřovacích, radiolokačních agregátů, nastavení polohy podvozku, klapek a bombardovacích zařízení.

5. platová třída

  1. Montáž systémů letecké výzbroje, elektrického a speciálního vybavení, radiového a radiolokačního vybavení na leteckou techniku.
  2. Přezkušování systémů jednotlivých odborností se seřízením elektrických, radiových, radiolokačních zařízení a letecké výzbroje na letecké technice.

6. platová třída

  1. Montáž, oprava a seřízení systémů letecké výzbroje, elektrického a speciálního vybavení, radiového a radiotechnického vybavení, seřízení dálkových přenosů typu selsyn a magnesyn. Lokalizace a odstranění závad v elektrických obvodech pracujících na principu změny indukčnosti v můstkovém zapojení (otáčkoměr, horizont, dálkoměr, průtokoměr, výškoměr apod.).

7. platová třída

  1. Přezkoušení a odstranění závad včetně seřízení kursových, zaměřovacích a navigačních systémů letecké techniky. Přezkoušení a seřízení elektromechanických, radiových, zaměřovacích, lokačních a optických zařízení (výškoměry, umělé horizonty, zapisovače, testery, zaměřovače, radiostanice, radiolokátory apod.).

8. platová třída

  1. Provádění veškerých oprav obnovujících celkový regurs letecké techniky, lokalizace závad a jejich odstranění ve složitých systémech řízení, seřizování a přezkušování systémů.

Přejít na katalog prací ve veřejných službách a správě

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

 

Notice: Undefined index: popup in /home/pracomat/public_html/functions/marfusa.php on line 498

Notice: Undefined index: popup in /home/pracomat/public_html/functions/marfusa.php on line 499