Charakteristika: Letecký mechanik zajišťuje předletová a poletová ošetření letadel, provádí pravidelné prohlídky, údržbu a opravy letadel podle provozních předpisů.

4. platová třída

 1. Demontáž agregátů z letecké techniky, čištění prostorů, v nichž jsou uloženy, jejich opětné usazování, dotahování a zajišťování, zapojování vzduchové, kyslíkové a dusíkové instalace, nabíjení a vybíjení kanonů, kulometů, zavěšování pum a raket.

5. platová třída

 1. Technické ošetřování letecké techniky a letecké munice při provozu a stání, například připojování pozemního zdroje, vizuální kontrola letecké techniky a letecké munice.
 2. Montáž podvozků letecké techniky, kontejnerů a odpalovacích zařízení letecké munice a jejich seřizování.

6. platová třída

 1. Průletové technické prohlídky letecké techniky s odstraňováním závad hlášených posádkou.
 2. Výměna agregátů (motorů, kanónů, kulometů, střeleckých stanovišť, letecké munice) se zapojováním pomocných zařízení a celé instalace včetně seřizování.

7. platová třída

 1. Provádění motorových zkoušek pístových motorů před předáním letounů k letu se zjišťováním příčin závad a s určováním způsobů jejich odstraňování.
 2. Přezkušování a odstraňování závad včetně seřizování systémů letecké výzbroje, například přezkušování a seřizování kanónů, kulometů, zámků a závěsníků.

8. platová třída

 1. Provádění nejsložitějších výměn agregátů letecké techniky nebo jejich částí, vyhledávání závad a jejich odstraňování.
 2. Zjišťování a odstraňování závad a poškození letadel a jejich systémů, například posilovačů a zatěžovačů řízení, přistávacích zařízení, palivových, hydraulických, vzduchových, odmrazovacích, výškových, střeleckých a bombardovacích systémů, s rozhodováním o jejich provozuschopnosti včetně případné organizace práce leteckých mechaniků.
 3. Provádění motorových zkoušek reaktivních (proudových) motorů před předáním letounů k letu se zjišťováním příčin závad a s určováním způsobů jejich odstraňování.
 4. Zajišťování a provádění příprav, ošetřování a provozu palubních komplexů, soustav, systémů a zařízení letecké techniky.
 5. Technické a organizační zajišťování specializovaných prací při odbavení letadla.
 6. Zhotovování fotografické dokumentace pomocí speciálního vybavení.

9. platová třída

 1. Výkon specializovaných prací při údržbě a opravách palubních komplexů, speciálního vybavení, metrologických, diagnostických a kontrolních zařízení.

Přejít na katalog prací ve veřejných službách a správě

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected].