Charakteristika: Letecký mechanik zajišťuje předletová a poletová ošetření letadel, provádí pravidelné prohlídky, údržbu a opravy letadel podle provozních předpisů.

4. platová třída

 1. Demontáž agregátů z letecké techniky, čištění prostorů, v nichž jsou uloženy, jejich opětné usazování, dotahování a zajišťování, zapojování vzduchové, kyslíkové a dusíkové instalace, nabíjení a vybíjení kanonů, kulometů, zavěšování pum a raket.

5. platová třída

 1. Technické ošetřování letecké techniky a letecké munice při provozu a stání, například připojování pozemního zdroje, vizuální kontrola letecké techniky a letecké munice.
 2. Montáž podvozků letecké techniky, kontejnerů a odpalovacích zařízení letecké munice a jejich seřizování.

6. platová třída

 1. Průletové technické prohlídky letecké techniky s odstraňováním závad hlášených posádkou.
 2. Výměna agregátů (motorů, kanónů, kulometů, střeleckých stanovišť, letecké munice) se zapojováním pomocných zařízení a celé instalace včetně seřizování.

7. platová třída

 1. Provádění motorových zkoušek pístových motorů před předáním letounů k letu se zjišťováním příčin závad a s určováním způsobů jejich odstraňování.
 2. Přezkušování a odstraňování závad včetně seřizování systémů letecké výzbroje, například přezkušování a seřizování kanónů, kulometů, zámků a závěsníků.

8. platová třída

 1. Provádění nejsložitějších výměn agregátů letecké techniky nebo jejich částí, vyhledávání závad a jejich odstraňování.
 2. Zjišťování a odstraňování závad a poškození letadel a jejich systémů, například posilovačů a zatěžovačů řízení, přistávacích zařízení, palivových, hydraulických, vzduchových, odmrazovacích, výškových, střeleckých a bombardovacích systémů, s rozhodováním o jejich provozuschopnosti včetně případné organizace práce leteckých mechaniků.
 3. Provádění motorových zkoušek reaktivních (proudových) motorů před předáním letounů k letu se zjišťováním příčin závad a s určováním způsobů jejich odstraňování.
 4. Zajišťování a provádění příprav, ošetřování a provozu palubních komplexů, soustav, systémů a zařízení letecké techniky.
 5. Technické a organizační zajišťování specializovaných prací při odbavení letadla.
 6. Zhotovování fotografické dokumentace pomocí speciálního vybavení.

9. platová třída

 1. Výkon specializovaných prací při údržbě a opravách palubních komplexů, speciálního vybavení, metrologických, diagnostických a kontrolních zařízení.

Přejít na katalog prací ve veřejných službách a správě

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

 

Notice: Undefined index: popup in /home/pracomat/public_html/functions/marfusa.php on line 498

Notice: Undefined index: popup in /home/pracomat/public_html/functions/marfusa.php on line 499