Charakteristika: Operátor výpočetní techniky provádí vkládání dat a obsluhu počítačových aplikací podle přesných instrukcí.

5. platová třída

 1. Obsluha specializovaných zařízení informačních a komunikačních technologií a zajišťování vazeb na informační systémy, například následná úprava textů a obrázků po skenování.

6. platová třída

 1. Výdej dat z bází dat veřejných informačních systémů při případném využití speciálních komunikačních systémů.

7. platová třída

 1. Výdej dat z více databází veřejných informačních systémů nebo z databází veřejných informačních systémů jiných organizací.
 2. Zajišťování provozu počítačových aplikací (úloh) včetně organizace, vkládání a zpracovávání informací a dat.
 3. Samostatné zpracovávání dílčích úloh na výpočetní technice při případném využití speciální komunikační techniky včetně zajišťování sběru vstupních a distribuce výstupních dat.
 4. Obsluha počítačových aplikací při řešení a realizaci úloh podle daných postupů. Obsluhování zálohovacích zařízení tiskáren a periferií.
 5. Vykazování údajů o provedených zdravotních výkonech, spotřebovaném zdravotnickém materiálu a léčivých přípravcích pomocí kódů pro účely úhrad zdravotní péče zdravotními pojišťovnami.

8. platová třída

 1. Koordinace zpracovávání více zároveň probíhajících aplikací (úloh) podle zavedených projektů, zejména ve složité informační a komunikační infrastruktuře.
 2. Zajišťování chodu složitých a speciálních počítačových aplikací, jejich optimálního využívání a řešení kapacitních a jiných problémových situací.
 3. Výběr tiskových souborů, tiskových médií, výběr, řazení a správa tiskových front.
 4. Vyřizování nestandardních požadavků na výdej dat z databází veřejných informačních systémů.
 5. Koordinace sběru dat o provedených zdravotních výkonech, spotřebovaném zdravotnickém materiálu a léčivých přípravcích pomocí kódů pro účely úhrad zdravotní péče zdravotními pojišťovnami a kontrola jejich vykazování ve zdravotnickém vykazování.

9. platová třída

 1. Organizace provozu systémů informačních a komunikačních technologií dílčího provozu počítačových systémů a zajišťování komplexní obsluhy speciálních počítačových aplikací a síťového prostředí počítačů podle návodů a provozní dokumentace technologie zpracování dat.

Přejít na katalog prací ve veřejných službách a správě

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

 

Notice: Undefined index: popup in /home/pracomat/public_html/functions/marfusa.php on line 498

Notice: Undefined index: popup in /home/pracomat/public_html/functions/marfusa.php on line 499