§ 95 Pracovní pohotovost

  • (1) Pracovní pohotovost může zaměstnavatel na zaměstnanci požadovat jen, jestliže se o tom se zaměstnancem dohodne. Za dobu pracovní pohotovosti přísluší zaměstnanci odměna podle § 140.
  • (2) Za výkon práce v době pracovní pohotovosti přísluší zaměstnanci mzda nebo plat; odměna podle § 140 za tuto dobu nepřísluší. Výkon práce v době pracovní pohotovosti nad stanovenou týdenní pracovní dobu je prací přesčas (§ 93).
  • (3) Pracovní pohotovost, při které k výkonu práce nedojde, se do pracovní doby nezapočítává.

Předchozí stránka

Další stránka

Hledejte práci na Pracomatu:
Místo práce:
Profese, obor:
Klíčová slova:
Rychlé odkazy k práci v regionech:

Komentáře  

0 #2 Pracomat.cz 2020-04-20 17:38
Cituji Michaela Bothova:
Dobrý den . Pracuji v nemocnici ve třísměnném provozu....


Dobrý den Michaelo,

za pracovní pohotovost náleží nárok na příplatek ve výši 10% průměrného výdělku (viz § 140 ZP - pracomat.cz/.../...). Co se týče stravenek, tak na ně ze zákona nárok není. Teoreticky můžete mít nárok skrze vnitřní předpis zaměstnavatele, ale není to příliš obvyklé.
Citovat
0 #1 Michaela Bothova 2020-04-20 13:15
Dobrý den . Pracuji v nemocnici ve třísměnném provozu. Nařídili nám pohotovosti . Máme nárok na stravenky a příplatky za noční a víkendy, když jsme doma na pohotovosti a nikdo nás nezavolá? Dekuji Michaela Bothová
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Před odesláním komentáře byste měli vědět, jak pracujeme s vašimi osobními údaji.

Důvodem pro zpracování osobních údajů je oprávněný zájem poskytovatele. Při odeslání komentáře zpracováváme tyto osobní údaje - jméno, email a vaši IP adresu. Jméno používáme pro oslovení při případné odpovědi. Jméno můžete nahradit i přezdívkou. Email (je nepovinný, nemusíte ho vyplňovat) používáme pouze pro odeslání notifikačního emailu se zprávou, že vám někdo odpověděl na váš dotaz, případně rovnou pošleme odpověď na váš dotaz. Email pro jiné účely nepoužíváme. IP adresu využíváme výlučně pro ochranu formuláře před spamem. Registraci na ÚOOÚ najdete zde. Případné úpravy osobních údajů a žádosti o smazání můžete vyřídit emailově na [email protected]